Andrzej Chmielewski w ME

Po wywalczeniu dwóch tytułów Mistrza Polski z rzędu, 19-letni Andrzej Chmielewski wraca w tym sezonie do motocyklowych Mistrzostw Europy klasy Superstock 600.

Najlepszym wynikiem Polaka w ME była w 2006 roku piąta pozycja wywalczona w czeskim Brnie. W międzyczasie Andrzej z sukcesami startował także w seriach krajowych w Hiszpanii i Włoszech, gdzie ma na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu bardzo silnie obsadzonego pucharu markowego Yamaha R6. Sezony 2007-2008 „Andrew” postanowił poświęcić na starty w Mistrzostwach Polski, co zakończyło się dla niego bezproblemowym wywalczeniem dwóch tytułów w klasie Superstock 600 i wygraniem większości wyścigów. W tym roku Chmielewski ponownie wystartuje w Mistrzostwach Europy Superstock 600 w barwach czołowej ekipy w stawce, Trasimeno Yamaha Italia Junior. Sponsorem strategicznym Andrzeja będzie portal OtoMoto.pl.


Kalendarz Mistrzostw Europy 2009


5 kwietnia Hiszpania Walencja
26 kwietnia Holandia Assen
10 maja Włochy Monza
22 czerwca San Marino Misano
28 czerwca Wielka Brytania Donington Park
27 lipca Czechy Brno
6 września Niemcy Nurburgring
27 września Włochy Imola
4 października Francja Magny Cours
25 października Portugalia Portimao

zobacz galerię

Zobacz również:
Nowy Transalp, mimo silnika o zbliżonej pojemności, nie będzie oparty na konstrukcji NC 750. Pod tym względem będzie mu bliżej do CRF 1100 L Africa Twin.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA