Annuszka rozlała olej. Groźna pułapka na motocyklistów na popularnej drodze

Ogromna plama oleju pojawiła się na jednej z najpopularniejszych dróg motocyklowych w Niemczech. Służby zareagowały natychmiast. Plamę usunięto, a sprawcy szuka policja.

zakręt fot. Rafał Betnarski

Kiedy młoda komsomołka Annuszka z "Mistrza i Małgorzaty" rozlała olej na torach tramwajowych, nie mogła wiedzieć jak katastrofalne skutki spowoduje jej błąd. Śmierć literata Berlioza była tylko jednym z wielu wydarzeń, które boleśnie odczuły tysiące mieszkańców Moskwy.

Ludzie zaślepieni nienawiścią do motocyklistów doskonale zdają sobie jednak sprawę, że zastawiane przez nich pułapki stanowią realne zagrożenie i powodują faktyczne krzywdy. Rozpięte między drzewami linki, wilcze doły, czy deski nabite gwoździami to problemy, z którymi muszą radzić sobie motocykliści nie tylko w Polsce – ciągle trafiamy na podobne informacje z Włoch, Niemiec, czy Czech.

Kilka dni temu niemieckie media obiegła informacja o kolejnej motocyklowej pułapce, zastawionej tym razem na drodze widokowej L218 w pobliżu miejscowości Nideggen. Lokalne służby zostały poinformowane o oleju rozlanym na jednym z wielu zakrętów. Zgłoszenie nie było niczym nadzwyczajnym, bo plamy oleju na drodze to codzienność.

Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że nieznany sprawca rozlał na jezdni zawartość dużej butelki oleju jadalnego, tworząc plamę o dużej powierzchni, zagrażającą nie tylko motocyklistom, ale także kierowcom samochodów. Na domiar złego olej został rozlany na 180-stopniowej agrafce. Straż pożarna zatrzymała ruch i zneutralizowała zagrożenie. Sprawcy zamieszania szuka już policja.

Cała ta sprawa pewnie w ogóle by nas nie zainteresowała, gdyby nie jeden mały szczegół – poważne podejście do tematu, zaprezentowane przez niemieckie służby, świadome jakie konsekwencje niesie pozostawienie oleju na drodze. Dla porównania – w ubiegłym miesiącu na odcinku Polana Jakuszycka – Szklarska Poręba rozlane było paliwo, którego nie sprzątnął nikt.

Przeczytaj także: nawet 5 tys. za plamę oleju.

Zobacz również:
Były mistrz świata Formuły 1 został sławnym Youtuberem i ekspertem od motorsportu. W ostatnim odcinku jego podcastu zaprezentował swoje umiejętności na motocyklu elektrycznym, wywrócił się i… utknął pod samochodem…
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA