Apex - nowe fabryczne malowanie custom Harley-Davidson

Harley-Davidson zaprezentował Apex - nową opcję fabrycznego malowania custom dla wybranych modeli Grand American Touring. Ten nowy, dynamiczny schemat kolorystyczny debiutuje podczas dorocznego zlotu motocyklowego w Sturgis. Malowanie Apex jest inspirowane długą i pełną sukcesów historią wyścigową Harleya-Davidsona. Spuścizna wyścigowa, której początki ustanowiono ponad sto lat temu w zawodach hill climb, enduro i flat track, trwa do dziś, gdyż zespół fabryczny Harley-Davidson Screamin’ Eagle broni mistrzostwa MotoAmerica King of the Baggers zdobytego w 2021 roku.

H-D ApexHarley-Davidson

Malowanie fabryczne Apex w stylu custom daje motocyklistom możliwość wyrażenia na karoserii swoich baggerów emocji związanych z prędkością i rywalizacją – powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny ds. motocykli. Ten schemat malowania komunikuje szybkość i pęd, dzięki liniom i kolorom inspirowanym motocyklami wyczynowymi Harley-Davidson.

Malowanie Apex zawiera grafikę na zbiorniku paliwa, która naśladuje kształt zbiornika legendarnego motocykla Harley-Davidson XR750 do wyścigów flat track. W modelach z owiewką grafika przesuwa się do tyłu, aby zrównać się z grafiką zbiornika i prowadzi pod kątem sugerującym szybkość. Linie na przednim błotniku łączą się wizualnie z liniami na bocznych osłonach i kufrach, tworząc efekt płynności. Oglądany z profilu motocykl wydaje się być w ruchu.

H-D ApexHarley-Davidson

Bazą schematu jest czarny podkład Vivid Black a szare panele w kolorze Gauntlet Grey są otoczone akcentującym paskiem w kolorze Jet Fire Orange – oryginalnym kolorze stosowanym w maszynach wyścigowych XR750. W każdym panelu widać wewnętrzne cienie i subtelny deseń z logo Bar & Shield, który pojawia się i zanika w całym schemacie. Ten efekt zanikania był zainspirowany efektem zanikania motywu szachownicy obserwowanym w motocyklach wyścigowych Harley-Davidson Factory Team. Całość pokryta jest warstwą lakieru bezbarwnego. Malowanie custom Apex jest nakładane w zakładach Harley-Davidson York Vehicle Assembly i Harley-Davidson Tomahawk Operations.

H-D ApexHarley-Davidson

Malowanie Apex będzie oferowane na całym świecie przez pozostałą część okresu zamawiania modeli z rocznika 2022, jako fabryczna opcja w wybranych modelach Harley-Davidson Grand American Touring:

  • Road King Special
  • Street Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Ultra Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)

Dział oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson będzie oferować bagażniki Tour-Pak i przednie błotniki pomalowane zgodnie ze schematem kolorystycznym Apex. Umożliwi to posiadaczom dalsze modyfikacje motocykla zamówionego z fabrycznym malowaniem Apex.

Skontaktuj się z lokalnym autoryzowanym dealerem Harley-Davidson, aby uzyskać więcej informacji na temat procedury zamawiania motocykla Harley-Davidson i akcesoriów z fabrycznym malowaniem Apex w stylu custom.

H-D ApexHarley-Davidson
Zobacz również:
REKLAMA