Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Aprilia Dorsoduro 1200

Mimo, że do listopadowej EICMA'y jeszcze dwa miesiące spece z włoskiej Aprilii nie wytrzymali ciśnienia i postanowili pochwalić się nowym Dorsoduro.

Nowa Aprilia będzie większa i znacznie mocniejsza od Dorsoduro, które już od kilku lat jest dostępne na rynku. Dwucylindrowa jednostka V90 o pojemności 1200 cm3 będzie generowała aż 130 KM (przy 8700 obr/min) i 115 Nm (7200 obr.min). Dostępne będą trzy mapy zapłonu, a gaz obsługiwany będzie systemem ride-by-wire. Oprócz tego motocykl ma dysponować opcjonalnym ABS-em i kontrolą trakcji ATC pochodzącą z Superbike'a Aprilii czyli RSV4 Factory oraz w pełni regulowanymi zawieszeniami Sachsa (43 mm USD z przodu) i hamulcami Brembo (4 tłoczkowe zaciski z 320mm tarczami z przodu i jednotłoczkowy zacisk z 240 mm tarczą z tyłu). Taka specyfikacja daje do myślenia. Mianowicie mocno zastanawiamy się czy to jeszcze supermoto, funbike czy potwór który ma za zadanie wymieść z toru wyścigowego wszystkie wyścigowe maszyny. Niby moc nie ta, ale  reszta robi wrażenie. Aprilia Dorsoduro 1200 ma pojawić się w salonach w okolicach końca października. Polska cena jeszcze nie znana, ale na zachodzi ma to być około 11700 Euro (+ 1000 Euro za ABS i ATC).


 

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij