Aprilia RSV4 Jakusa Design. Motocykl, którego nie ma, a szkoda

Czy Aprilia RSV4 może być jeszcze piękniejsza i bardziej wysmakowana? Węgierski designer Jakusa Design udowadnia, że i owszem. Ten motocykl po prostu zachwyca!

Aprilia RSV$ Jakusa Design Jakusa Design

Gdyby wszystkie koncepcje designerów miały szansę doczekać się finalizacji w postaci gotowych maszyn, rynek motocyklowy wyglądałby jak spełnienie marzeń. Niestety, póki rządzi nim bezwzględny pragmatyzm, realizowany przez zastępy księgowych wespół z armią ekologów, musimy zadowalać się półśrodkami.

Tymczasem w alternatywnym świecie designu dzieje się tak wiele, że grzechem byłoby nie marzyć. Jakusa Design, jeden z naszych ukochanych designerów motocykli, pokusił się o stworzenie koncepcji motocykla wyścigowego na bazie Aprilii RSV4. Tak, dobrze czytacie – to wyścigówka na bazie wyścigówki.

Aprilia RSV$ Jakusa DesignJakusa Design

Geniusz designera najlepiej widać w zachowaniu ogólnych linii bazowego motocykla, który nawet w seryjnej wersji jest genialnym, budzącym pożądanie sprzętem. Projektant wprowadził kilka subtelnych zmian stylistycznych, które wydobyły niewidoczne na pierwszy rzut oka cechy – muskularność i przysadzistość.

Nadają one motocyklowi nieco łobuzerskiego charakteru, jednak nie powodują, że wygląda on ciężko i niezgrabnie. Widać tutaj wyraźne podobieństwo do Tuono V4, jednak ze specyficznym, futurystycznym klimatem.

Zobacz również: Aprilię Tuono V4 X w limitowanej edycji 

Ilekroć oglądamy takie projekty, zawsze marzymy, by gdzieś znalazł się ktoś, kto odważyłby się przebudować seryjny motocykl według zamysłu designera… Trzymamy kciuki!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA