Aprilia Tuono 660 2021 już jest!

Oto Tuono 660 - premiera, na którą Aprilia kazała długo czekać, ale w końcu się doczekaliśmy. Czy zagrozi Yamasze, Triumphowi i Hondzie w kategorii średniej?

Nareszcie jest! Aprilia Tuono 660 właśnie miała swoją oficjalna premierę, póki co w internecie, ale to oznacza, że już niedługo będziemy mogli przetestować ją i zobaczyć na ulicach. Przedstawiciele włoskiej marki określają Tuono 660 jako potomka dużego Tuono i unikalny motocykl w segmencie naked - ogólnie nie brakuje ochów i achów. Oczywiście odsączając wszystkie marketingowe chwyty i tricki i skupiając się na tym co ten motocykl oferuje, Tuono może być prawdziwą bombą wśród nakedów klasy średniej.

Drapieżny i soczysty rzędowy dwucylindrowiec pochodzący z RS-a 660, który powstał na bazie silnika V4 z Tuono 1100, do tego niewielka masa 183 kg, porządne, regulowane zawieszenia KYB i mnóstwo zaawansowanej elektroniki może czynić zeń prawdziwą broń w tej klasie, nawet jeśli 95 KM, to nie do końca to czego oczekiwalibyśmy od motocykla tej klasy.

Aprilia Tuono 660Aprilia

Tuono 660 pod względem designu oczywiście mocno nawiązuje do RS-a 660, ale także z technicznego punktu widzenia oba motocykle różnią się niewiele - to kwestia nieco innej pozycji za prostą i wyższa kierownicą oraz bardziej uniwersalnie zestrojonych zawieszeń. Podobnie jak w RS-ie za bezpieczeństwo i odpowiednie wrażenia z jazdy dba udoskonalony system elektroniki APRC: Ride-by-Wire,  kontrolę trakcji, ABS, anti wheelie, tempomat, regulację siły hamowania silnikiem oraz kilka map pracy silnika - wszystko oparte o system IMU i sterowane za pomocą wyświetlacza TFT i konsoli na lewej połówce kierownicy.

Jest na bogato - ceny na razie nie są znane, ale prawdopodobnie niebawem powiemy wam o tym motocyklu nieco więcej. Tymczasem nacieszcie oczy fotkami z bogatej galerii. Choć prezentacji Tuono nie towarzyszył szum i zamieszanie, które mogliśmy zaobserwować w przypadku premiery RS 660, to mamy wrażenie, że nowe Tuono 660 będzie dla Aprilii modelem ważnym, jeśli nie ważniejszym od swojego sportowego kuzyna.

Zobacz także: Aprilia RS 660 - nowość 2020

Aprilia Tuono 660Aprilia

zobacz galerię

Zobacz również:
Pierwsza Electra Glide z roku 1965 r. była prawdziwą sensacją. Łączyła sprawdzony silnik panhead z rewolucyjną ówcześnie technologią – elektrycznym rozrusznikiem. Harley przygotowuje hołd dla tamtej maszyny – model Electra Glide Revival.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA