Aprilia Tuono 660 już na wiosnę! Oto naked, którego nam potrzeba

Naga wersja Aprilii RS 660, czyli Tuono 660 pojawi się wiosną 2021 roku. To dobra wiadomość – po znakomitym odbiorze wersji sportowej apetyty klientów mocno się zaostrzyły.

Kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki o modelu RS 660, wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie – czy pojawi się pojawi się także Tuono 660? Odpowiedź wydawała się oczywista, a jednak z niecierpliwością czekaliśmy na potwierdzenie. I oto jest – naga wersja RS-ki będzie dostępna wiosną przyszłego roku.

Podobnie jak w przypadku pary RSV4/Tuono V4, Aprilia nie poprzestała tylko na ogołoceniu motocykla z nadmiaru plastiku. W Tuono 660 także zmieniona zostanie pozycja za kierownicą – ta powędruje nieco wyżej, zmienią się także ustawienia setów. W efekcie kierowca siedzieć będzie w bardziej wyprostowanej, wygodniejszej pozycji.

Tuono 660 napędzana będzie tą samą rzędową dwójką, która pracuje w RS 660 – silnik ten powstał z dwóch przednich cylindrów jednostki V4 z RSV4. W Tuono mocy będzie nieco mniej niż w RS-ce – 94 KM zamiast 98. Zapewne zyska na tym przebieg momentu obrotowego.

W standardowym wyposażeniu będzie bogato – działający w zakrętach ABS, tryby jazdy i system sterowania hamowaniem silnikiem.

Zobacz również: pojedynek Aprilia Tuono V4 kontra BMW S 1000 RR 

zobacz galerię

Zobacz również:
Na festiwalu Wheels & Waves pokazano dwie customowe Hondy zbudowane na bazie CMX1100 Rebel.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA