Aprilia Tuono V4 R 2011

Targi w Mediolanie trwają w najlepsze więc kolejne nowości z motocyklowego świata sypią się jak z rękawa choć nie tak gęsto jak w ubiegłych latach. Jedną z nich jest nowa Aprilia Tuono V4 R.

Naked od Aprilii korzysta z technologii rodem z przecinaka tej marki, a firma wcale tego nie ukrywa. Otwarcie mówi o tym, że Tuono napędza silnik od RSV4 i korzysta z najnowszej technologii APRC łączącej w sobie wyścigową kontrolę trakcji, quickshiftera i asystenta wheelie czyli jazdy na jednym kole. Poza tym producent deklaruje moc rzędu 162 KM (11000 obr/min) i moment obrotowy na poziomie 110 Nm (9000 obr/min) więc będzie ostro. Do tego hamulce Brembo i zawieszenie Sachsa (z przodu oczywiście USD o średnicy 43 mm i golenie pokryte azotkiem tytanu, a z tyłu amorek gazowy z pełną regulacją i regulowaną długością wahacza). Jednym słowem chyba najostrzejszy naked Aprilii jaki powstał do tej pory.

05 Tuono V4 R.jpg

03 Tuono V4 R.jpg

zobacz galerię

Zobacz również:
Pod względem premier rok 2022 zapowiada się niezwykle ekscytująco. Część modeli sygnowanych rokiem 2022 producenci pokazali już wcześniej, ale wciąż sporo pozostaje do odkrycia. To będzie dobry motocyklowo rok!
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA