BMW C Evolution - popłyń z prądem

Elektryczny skuter BMW C Evolution to zadziwiające połączenie elegancji, funkcjonalności i kosmicznych przyspieszeń zapewnianych przez elektryczny napęd.

Jeżeli do tej pory słysząc o przyjaznych środowisku pojazdach miałeś przed oczami jedynie rowery ekologów i miejskie meleksy, to najwyższa pora byś zmienił swą wizje świata.

Wszystko za sprawą BMW C Evolution, maksiskutera który w niebywale elegancki sposób łączy w sobie komfort i wygodę z najlepszymi cechami elektrycznego napędu. Ta niesamowita maszyna nie tylko świetnie jeździ, hamuje i nie emituje dwutlenku węgla, ale i jest w stanie w mgnieniu oka znokautować każdego, kto rzuci jej wyzwanie podczas startu spod świateł.

Mocny, w pełni elektryczny napęd gwarantuje bowiem nie tylko szybkie dotarcie na miejsce i wygodne 160 km zasięgu, ale i zapewnia godne sportowych maszyn przyspieszenie prędkość 50 km/h osiągając w zaledwie w 2,8 sekundy!

 

 

BMW C Evolution dysponuje czterema trybami jazdy oraz inteligentnym systemem odzyskiwania energii podczas hamowania i przyspieszania. Jego napęd w odróżnieniu od silników spalinowych cechuje spontaniczna i natychmiastowa reakcja na "gaz", zaś maksymalny moment obrotowy dostępny od razu i bez żadnych opóźnień - jeździec dosłownie dysponuje nim już od pierwszych metrów. Moc maksymalna 48 KM i 72 Nm momentu obrotowego „na wale korbowym” stanowią odpowiednik niemal 600 Nm zmierzonych na tylnym kole.

 
 

 

Prędkość maksymalna jest jednak ograniczona elektronicznie do 129 km/h, co pozwala cieszyć się optymalnym zużyciem energii oraz zasięgiem.

Skuter C Evolution korzysta akumulatorów najnowszej generacji, oferujących o 60 procent większy zasięg, tej samej co akumulatory stosowane w samochodzie BMW i3. Baterie można ładować korzystając z wbudowanej ładowarki i da się je podłączyć zarówno do stanowiska ładowania jak i zwykłej sieci czyli typowego gniazdka elektrycznego, przy czym kolejna zaletą jest krótki czas ładowania.

 

Nowoczesna stylistyka skutera C Evolution sprawia, że od pierwszej chwili wiesz, że masz do czynienia z pojazdem marki BMW. LED-owe światła i duży wyświetlacz TFT podkreślają technologiczne zaawansowanie zaś charakterystyczny, dzielony przód odwołuje się stylistyki BMW Motorrad. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje między innymi wielofunkcyjny zestaw wskaźników TFT, diodowe światła dzienne, diodowe kierunkowskazy, kilka trybów jazdy, wspomaganie cofania i Torque Control Assist (TCA).

Dla kogo jest ta maszyna? W wersji podstawowej spełnia warunki by kierowali nią posiadacze prawa jazdy kategorii A1, co w świetle polskiego prawa oznacza, że każda osoba posiadająca przez co najmniej 3 lata prawo jazdy kategorii B może kierować tym skuterem.

Wraz z nowym C Evolution, który w przyszłości oferowany będzie w dwóch wersjach – Long Range oraz w wersji europejskiej z homologacja na prawo jazdy A1 – BMW wyznacza nowy standard w segmencie skuterów elektrycznych.

 

Nowa generacja akumulatorów o pojemności 94 Ah stosowana również w aktualnym BMW i3 zapewnia znacznie większy zasięg od stosowanych baterii 60 Ah. Skuter wyposażono także w  inteligentny system odzyskiwania energii podczas hamowania silnikiem i hamulcami.

Nowy C Evolution Long Range o mocy ciągłej 26 KM (19 kw) i maksymalnej 48 KM(35 kW) oferuje o 11 KM więcej od poprzednika zaś jego zasięg został zwiększony do 160 km. W tej wersji pojazd rozpędza się do 129 km/h.

Z kolei skuter w wersji podstawowej (dla posiadaczy prawa jazdy A1) dysponuje narzucona przepisami mocą 15 KM (11 kW), jego zasięg to 100 km, zaś prędkość maksymalna to 120 km/h.

Pełną ofertę motocykli BMW znajdziesz na bmw-motorrad.pl