BMW Concept CE 02 - przyszłość jest teraz

BMW pokazało że motocykle elektryczne to nie tylko ekologia i ekonomia. W świecie E-mobility jest też miejsce na nowoczesny design, który wyraża twój styl życia. Oto Concept CE 02.

Concept CE 02 - miejski minimalizm

Motocykle elektryczne nie są zupełnie dziewiczym tematem dla BMW. Już kilka lat temu bawarski producent zaprezentował swoje możliwości w tym temacie przedstawiając maksiskuter C01 - udane połączenie klasycznej linii skutera z mocą elektrycznego silnika i ekologicznymi rozwiązaniami inspirowanymi elektrycznymi samochodami i3 oraz i8 ze stajni BMW. Teraz przyszedł czas na świeże spojrzenie i nowe podejście do tematu. BMW właśnie zaprezentowało nową, ekscytującą koncepcję pojazdu elektrycznego, które w założeniu nie jest ani skuterem ani motocyklem.

Concept CE 02 to coś pomiędzy tymi dwoma światami, a nawet coś ponad. Główne skrzypce gra tu interesująca stylistyka inspirowana miejskimi klimatami prosto z przyszłości. Proste, geometryczne linie, przywodzące na myśl industrialne klimaty i minimalizm w czystej postaci. Świadczą o tym choćby minimalistyczne światła LED, cienka podłużna kanapa, pełne koła i brak jakichkolwiek zbędnych dodatków. Jedyną ekstrawagancją są podnóżki, a właściwie podesty w kształcie deskorolki, które mocno nawiązują do miejskiego charakteru Concept CE 02. Interesujące proporcje, stylistyczne smaczki i dodatkowe możliwości indywidualizacji pozwalające wyrazić siebie, to coś obok czego nikt nie przejdzie obojętnie. Połączenie dyskretnej czerni, matowych i połyskliwych powierzchni to właściwie designerski majstersztyk.

BMW Concept CE 02BMW Motorrad

Na prądzie pod prąd

Czy przyszłość elektromobilności będzie wyglądać tak jak BMW Concept CE 02?

Sercem CE 02 ma być oczywiście elektryczny silnik o mocy 11kW, pozwalający rozpędzić się tym do 90 km/h. Zapowiadany zasięg na poziomie 90 km będzie wystarczający by bezstresowo poruszać się po zatłoczonych miejskich arteriach bez konieczności częstego ładowania. Tyle o praktyczności, ale równie ważna jest przyjemność z jazdy. CE 02 ma być lekki i zwinny - waga około 120 kg, niski środek ciężkości oraz nisko osadzone, płaskie i długie siedzenie, a także duże 15-calowe koła mają działać zdecydowanie na korzyść zwinności i poręczności. Do dynamicznej jazdy zachęca też maksymalny moment obrotowy dostępny właściwie od momentu kiedy uruchomisz CE 02. Pojazd napędzany jest cichym i przede wszystkim czystym pasem napędowym owiniętym wokół stylowego koła pasowego.

Na pokładzie nie zabraknie też nowoczesnej techniki, choć również ograniczona jest ona do niezbędnego minimum. Wszystko podane jest w ascetycznej, futurystycznej formie nawiązującej do minimalizmu stylistycznego całej maszyny. Przedni reflektor składający się z czterech kwadratowych świateł LED, tylne oświetlenie oparte na transparentnych podświetlanych "listkach", niewielki zapewniający podstawowe i najważniejsze informacje kolorowy wyświetlacz.

BMW Concept CE 02BMW Motorrad

CE 02 dla nowej generacji

Concept CE 02 nie jest skierowany wyłącznie dla miłośników jednośladów. W założeniu ma zainteresować młodych, aktywnych ludzi chcących w oryginalny sposób wyrazić siebie, a jednocześnie spróbować czegoś nowego, innego, wyjątkowego. Taki właśnie jest CE 02.

BMW Concept CE 02BMW Motorrad


Na dodatek BMW przygotowało specjalną linię ciuchów inspirowanych CE 02 i oferujących zupełnie nowe podejście do wygody i ochrony podczas jazdy na jednośladzie. Dwie kurtki zostały zaprojektowane w taki sposób by były nie tylko modne ale też funkcjonalne, a właściwie żeby funkcjonalność była częścią designu. W tym celu BMW zastosowało zupełnie innowacyjne materiały i sposób ich przetwarzania, który pozwolił na połączenie dwóch odmiennych światów.

BMW Concept CE 02BMW Motorrad

BMW Concept CE 02 - cechy szczególne

  •  nowoczesny, miejski pojazd elektryczny - połączenie cech skutera i motocykla
  •  minimalistyczny, ale wyrafinowany design nawiązujący do miejskich klimatów
  •  lekkość duża zwinność i dobra dynamika
  •  duże możliwości personalizacji
  •  nowoczesne technologie - oświetlenie LED, kolorowy wyświetlacz
  •  duży zasięg i dobra dynamika - silnik o mocy 11kW pozwala przejechać nawet 90 km a prędkość maksymalna sięga 90 km/h
  •  siedzenie na wysokości 730 mm
  •  waga 120 kg

Więcej informacji o BMW Concept CE 02 znajdziesz na www.bmwmotorrad.pl