BMW GS Motorrad Trophy

Trzej Polacy Adam Kłosowicz, Tomek Sapela, Michał Zoll są już spakowani i przygotowują się do długiej podróży. Celem są trasy w Ameryce Południowej.  Do walki o mistrzostwo stanie 19 trzyosobowych zespołów za całego świata.

Siedmiodniowa trasa poprowadzona została drogami w Chile i Argentynie. Organizatorzy nie zdradzają zbyt wiele informacji dotyczących imprezy. Przeglądając jednak zdjęcia, domyślamy się, że jedynymi cywilizowanymi miejscami, które odwiedzimy będzie chyba tylko lotnisko w Temuco. Spanie w namiotach, obiad w cieniu drzew i 2000 kilometrów Chilijskich i Argentyńskich dróg da wszystkim ostro w kość. Na dodatek na wszystkich zawodników czekać będzie cała masa zadań specjalnych. Zapowiada się więc ostra walka. My na bieżąco postaramy się przesyłać relacje z GS Trophy. 

  

Co o tegorocznym GS Trophy mówią organizatorzy?
Trammer Michael BMW Motorrad:

"Poprzednie GS Trophy było dla nas sukcesem. W tym roku zwiększyła się liczba państw biorących udział w imprezie, więcej jest również zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że coraz więcej osób dosiada naszych motocykli i co więcej nie boi się sportowej rywalizacji.
Nasza przygodę rozpoczęliśmy w 2008 roku. Wtedy wystartowało tylko pięć zespołów, rywalizujących na pustyni w Tunezji. W 2010 zaprosiliśmy 10 teamów do południowej Afryki, w tym roku mamy przyjemność zaprosić aż 15 zespołów z całego świata, do Ameryki Południowej. Żeby zdobyć zaproszenie do Chile trzeba było zająć najlepsze miejsca podczas krajowych eliminacji, takich jak na przykład impreza w Drawsku Pomorskim.
Dla nas organizatorów GS Trophy to ogromne wyzwanie logistyczne. Do Chile wysłaliśmy pięć ogromnych kontenerów z wyposażeniem, 89 motocykli! Wyobrażacie sobie ile wymaga to pracy? Na trasie pojawi się 15 samochodów osobowych i dostawczych z mechanikami, lekarzami i całym zapleczem. Za przygotowanie tras, miejsca w których będą odbywały się próby sprawnościowe, kempingi  odpowiada Tomm Wilka. To jemu uczestnicy będą zawdzięczali wszystkie atrakcje i totalny brak nudy."

Więcej informacji będziecie mogli przeczytać na naszej stronie www.motocykl-online.pl oraz www.gstrophy.com.
Galerię z tegorocznej, polskiej eliminacji GS Trophy, która odbyła się na poligonie w Drawsku Pomorskim znajdziecie klikając w ten link.

REKLAMA