BMW M 1000 RR pojawi się w MotoGP! Jednak nie tak, jak można się spodziewać

BMW M 1000 RR, specjalna wersja sportbike'a, przygotowana do rywalizacji WSBK, pojawi się w tym sezonie w wyścigach klasy królewskiej jako… safety bike.

BMW M 1000 RR BMW Motorrad

Tegoroczny sezon MotoGP startuje już pod koniec marca. Flotę pojazdów serwisowych zapewnia BMW. Obok trzech samochodów – M3 Competition, M4 Competition Coupé i M5 CS, na torach pojawi się w tym roku także motocykl M 1000 RR.

BMW M 1000 RRBMW Motorrad

Technicznie to ten sam model, który rywalizował będzie w WSBK, gdzie dosiądą go Michael van der Mark i Tom Sykes z oficjalnego zespołu BMW oraz Jonas Folger i Eugene Laverty z satelickich zespołów Bonomo MGM Racing i RC Squadra Corse. M 1000 RR jest pierwszym jednośladem opracowanym przez nadwornego tunera BMW – firmę M GmbH.

M 1000 RR to nie zwyczajna wersja specjalna. To motocykl który został zaprojektowany od nowa z przeznaczeniem na tor. Mimo tego wciąż ma homologację drogową. Czterocylindrowy silnik osiąga 212 KM i 113 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla osiągnięcia lepszej wydajności zastosowano lżejsze tłoki z dwoma pierścieniami i zmodyfikowane komory spalania. Silnik ma także wyższy stopień sprężania – 13.5:1. Motocykl jest także lżejszy o kilka kilogramów od S 1000 RR.

Przeczytaj także: BMW M 1000 RR - jeszcze lepszy S 1000 RR

Zobacz również:
Wygląda na to, że pierwszy seryjnie produkowany hybrydowy jednoślad Yamahy będzie skuterem. Producent złożył w urzędzie patentowym dokumentację dotyczącą modelu T-Max wyposażonego w taki właśnie napęd.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA