BMW M 1000 RR z klocków Lego jako prezent pod choinkę?

Marzysz o własnym sportowym motocyklu BMW, który dla pewności chciałbyś sam poskładać? Jest taka opcja. Model BMW M 1000 RR z serii Lego Technic skutecznie zabije nudę długich zimowych wieczorów. Niestety trafi do sprzedaży dopiero po 1 stycznia 2022 roku, a jego cena nie należy do promocyjnych. 

BMW M 1000 RR Lego Technic w liczbach:

  • 1920 szt. - tyle elementów wchodzi w skład zestawu
  • 45,5 cm długości (skala 1:5)
  • 3-biegowa skrzynia + luz
  • 3 opcje wyglądu wyświetlacza w kokpicie

REKLAMA

REKLAMA

BMW M 1000 RR - opis i cena

Znana z samochodów seria M-power w końcu trafiła do motocykli, czego przykładem jest właśnie BMW M 1000 RR - ten sportowy motocykl o mocy 212 KM jest nafaszerowany najnowocześniejszą elektroniką oraz rozwiązaniami z najwyższej półki. Nie brak tu elementów wykonanych z carbonu (m.in. wahacz, koła, owiewki), czy tytanu (zawory, układ wydechowy Akrapovic). Nowością jest bezobsługowy łańcuch napędowy M Endurance.

Nic dziwnego, że specjaliści z Lego wzięli ten motocykl na warsztat. Rezultatem ich pracy jest  rekordowa liczba 1920 elementów z których składa się model oraz imponująca skala 1:5 (długość modelu wynosi aż 45,5 cm). 

BMW M 1000 RR z klocków LegoBMW

Poza najwyższą dbałością o szczegóły BMW M 1000 RR w wersji Lego Technic oferuje szereg funkcji, które przypadną do gustu zarówno entuzjastom modelarstwa, jak i motocyklistom. Mowa tu o w pełni funkcjonalnych podzespołach, jak np. 3-biegowa skrzynia biegów (+neutral),  uginające się widelec upside-down oraz amortyzator, a także kokpit z trzema różnymi opcjami wyświetlania. Ukoronowaniem wszystkiego jest złoty łańcuch napędowy.

Zobacz również: Ducati Panigale z klocków Lego


W zestawie dostajesz stojak pod wahacz (jak z wyścigowego padoku) oraz stojak wystawowy i tabliczkę z opisem modelu.

Ralf Rodepeter, szef marketingu i zarządzania produktem w BMW Motorrad: Kiedy kierownictwo BMW Motorrad ogłosiło pierwszy dwukołowy model M, BMW M 1000 RR, wszyscy wiedzieli, że będzie to coś wyjątkowego. W ten sam sposób zespół LEGO Technic zdał sobie sprawę, że musi wymyślić coś bezprecedensowego, aby oddać hołd M RR. Rezultatem jest motocykl i model techniczny, z których każdy reprezentuje stan techniki w swoich dziedzinach.

Samuel Tacchi, projektant w Grupie LEGO, skomentował: Dostanie się pod skórę tak ważnego modelu dla BMW Motorrad było świetną zabawą. Jest powód, dla którego te pięknie zaprojektowane motocykle są tak powszechnie lubiane przez społeczność rowerową, i jesteśmy przekonani, że nasza wersja LEGO Technic jest zwycięzcą, jak jej prawdziwy imiennik

Model BMW M 1000 RR Lego Technic trafi do sprzedaży 1 stycznia 2022 roku i początkowo będzie dostępny wyłącznie w sklepach Lego oraz na stronie www.lego.com/BMW
U innych sprzedawców kupisz go po 1 marca 2022 r. Sugerowana cena wynosi 899,99 zł.

REKLAMA