BMW M Cup - weź udział w markowym pucharze BMW

Chyba nie ma lepszego sposobu by zacząć swoją przygodę z wyścigami. Do Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski dołączył nowy markowy puchar BMW M Cup pod patronatem Teamu BMW Sikora Motorsport. Pierwsza runda już za nami, ale wciąż można dołączyć!

Puchar markowy BMW M Cup BMW Motorrad Polska

Puchary markowe były kiedy w Polsce zupełną normą i bardzo potrzebnym zapleczem Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. To właśnie tego typu wyścigi zorganizowane dla początkujących adeptów ścigania wyłaniały kolejne talenty w polskich wyścigach motocyklowych. Niestety od kilku lat w tej kwestii jest posucha, ale w obecnym sezonie sytuacja ta uległa zmianie. BMW Motorrad Polska we współpracy z doświadczonym wielokrotnym mistrzem Polski Ireneuszem Sikorą i jego zespołem Team BMW Sikora Motorsport podjęli się organizacji pucharu markowego dla właścicieli BMW S 1000 RR. Puchar nosi nazwę BMW M Cup i liczy pięć rund wyścigowych nie tylko na torze Poznań (trzykrotnie) ale też u naszych południowych sąsiadów na torze Slovakia Ring oraz na chorwackim Grobniku.

Do wygrania jest BMW M235i na cały rok oraz inne atrakcyjne nagrody.

Oprócz doświadczonego i utytułowanego Irka Sikory w organizację BMW M Cup zaangażowani są również inni doświadczeni zawodnicy-mistrzowie z WMMP oraz pucharu Alpe Adria Cup: Bartek Wiczyński, Michal Filla i Andrzej Pawelec i to właśnie oni dopilnują, by podczas wyścigów wszystko było dopięte na ostatni guzik, więc jeśli jesteś amatorem, który jeszcze nie wie na czym to wszystko polega organizatorzy zadbają o to byś poznał wyścigi od podszewki i poczuł się jak w domu. Pierwsza runda pucharu odbyła się już na torze w Poznaniu w dniach 28-29 maja, ale do rozegrania pozostało jeszcze 4 rundy, wciąż można wziąć udział w kolejnych zawodach.

Puchar markowy BMW M CupBMW Motorrad Polska

Dla kogo jest BMW M Cup?

W pucharze BMW M Cup ścigać mogą się zawodnicy posiadający ważną licencję wyścigową kategorii B, A oraz międzynarodową licencję wyścigową wydaną przez FIM. Organizator przewidział jednak również możliwość uzyskania licencji dla przyszłych zawodników w trakcie trwania zawodów. W zawodach nie mogą brać udziału utytułowani zawodnicy którzy zdobyli tytuły mistrzowskie lub zajmowali miejsca na podium w klasach należących do WMMP: Sport 300, Supersport 300, Superstock 600, Superstock 100, Superbike, oraz innych pucharów markowych.

Wyścigi są przeznaczone głównie dla posiadaczy w pełni przygotowanych do zawodów maszyn BMW S 1000 RR, ale jeśli nie masz takiego motocykla lub nie chcesz z niego korzystać, organizator daje możliwość wypożyczenia takiej maszyny w cenie 1000 Euro za rundę lub zakupu BMW S 1000 RR do zawodów na preferencyjnych warunkach.

Możesz oczywiście skorzystać z własnego motocykla, ale organizator zastrzega sobie prawo do sprawdzenia maszyny na hamowni pod kątem niedozwolonych modyfikacji. Wpisowe na każdą podwójną rundę to koszt 1500, a zawodnicy będą ścigać się na jednakowych oponach marki Pirelli dostarczanych w preferencyjnej cenie również przez organizatora. Wszystkie wymagane informacje znajdziesz na stronie bmw-mcup.pl i w zakładce warunków uczestnictwa w BMW M Cup.

Puchar markowy BMW M CupBMW Motorrad Polska

Nagrody BMW M Cup

W BMW M Cup mogą wziąć udział motocykliści posiadający licencję zawodniczą A, B lub FIM

Żaden puchar czy mistrzostwa nie mogą przecież zostać rozegrane bez nagród dla najlepszych zawodników. Tu organizator przewiduje nie lada gratkę, ponieważ nagrody otrzymuje nie tylko pierwsza trójka Pucharu, ale aż pięciu zawodników. Nagrodą główną jest możliwość użytkowania przez jeden rok nowego sportowego coupe BMW M235i (w komplecie są też opony zimowe).

Zdobywca drugiego miejsca będzie cieszył się ze wspaniałego roweru marki BMW, lub jego równowartości w akcesoriach (wartość nagrody to około 10 000 zł).

Nagroda za trzecie miejsce wynosi 7500 zł, za czwarte 5000 a za piąte 2500 zł lub równowartość tych kwot w akcesoriach BMW. Jest o co walczyć!

Puchar markowy BMW M CupBMW Motorrad Polska

Kalendarz BMW M Cup

Choć pierwsza runda odbyła się już na torze w Poznaniu (27-29 maja) - nic straconego, bowiem do rozegrania pozostają jeszcze aż cztery podwójne rundy. Najbliższa również odbędzie się na poznańskim torze, a później zawodnicy odwiedzą Slovakia Ring oraz chorwacki Grobnik by zakończyć rywalizację na rodzimej ziemi finałem na torze Poznań.

Kalendarz wyścigów:

  1. 27-29.05 Poznań
  2. 01-03.07 Poznań
  3. 08-10.07 Slovakia Ring
  4. 26-28.08 Grobnik
  5. 23-25.09 Poznań

Wszystkie niezbędne informacje i warunki dołączenia i udziału znajdziesz na stronie bmw-mcup.pl.

Puchar markowy BMW M CupBMW Motorrad Polska