BMW R 18 Transcontinental już pewny. Będzie amerykański i drogi

Turystyczny model na bazie R 18 jest w najbliższych planach – twierdzi BMW w swoich oficjalnych materiałach prasowych. Bagger w amerykańskim stylu może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

BMW Transcontinental bagger 2021 European Patent Office
  • BMW Motorrad potwierdziło nowego turystyka na bazie R 18 w ofercie.
  • "Amerykańska" stylistyka bagger ma pomóc w podboju rynków USA i Kanady.
  • R 18 Transcontinental będzie luksusowy, a przez to z pewnością nie tani. 

REKLAMA

REKLAMA

R 18 dostępny jest dziś w dwóch wersjach – standardowej, nazwanej po prostu R 18 oraz Classic, doposażonej między innymi w szybę i sakwy. Od pewnego czasu pojawiały się informacje, że producent przygotowuje kolejną wersję, utrzymaną w stylistyce amerykańskiego baggera – ze sztywnymi kuframi i dużą owiewką typu batwing.

Pierwsze prototypy takiego motocykla zauważono podczas testów jeszcze wiosną ubiegłego roku. Kto wie, czy gdyby nie sytuacja pandemiczna, BMW nie pokazałoby tego motocykla jesienią. Producent nigdy się nie wypierał, że motocykl taki powstanie, po prostu brakowało oficjalnej informacji na ten temat.

Sytuacja nieco się rozjaśniła, gdy Bawarczycy zastrzegli w Europejskim Urzędzie Patentowym nazwę Transcontinental – stało się wówczas jasne nie tylko jak nazywać się będzie turystyk na bazie R 18, ale także jak mniej więcej będzie wyglądać, bowiem do zgłoszenia dołączono proste wizualizacje kształtu jednośladu.

Teraz po raz pierwszy BMW Motorrad oficjalnie przyznaje, że model ten pojawi się w ofercie. W swoim rocznym raporcie producent pisze: – BMW Motorrad rozszerza swoją ofertę produktów w segmencie cruiserów o model, który idealnie nadaje się również do turystyki.

Model Transcontinental wyposażony będzie zgodnie z kanonami amerykańskimi, co oznacza, że w standardzie będzie miał wszystko, o czym może zamarzyć motocyklista. Zgodnie z tradycją BMW, drugie tyle znajdzie się na długiej liście opcji. Rozbudowana owiewka typu batwing skryje zestaw multimedialny z dużym wyświetlaczem TFT, nawigacją, odtwarzaczem muzyki i łącznością bluetooth. Z dużym prawdopodobieństwem można także założyć, że do motocykla trafi aktywny tempomat wspomagany systemem radarów, zaprezentowany w modelu R1250 RT.

Wersja Transcontinental otrzyma powiększony zbiornik paliwa. Do napędu posłuży znany z pozostałych wersji R 18 bokser o pojemności 1800 cm3, mocy 91 KM i momencie obrotowym wynoszącym 158 Nm już przy 3000 obr/min. Choć jak dotąd brak informacji na temat ceny tego turystyka, szacujemy, że może ona wynieść około 150 tys. zł.

Przeczytaj także: BMW R18 Transcontinental. Harley-Davidson i Indian mają się czego bać

Zobacz również:
Kierowca samochodu groził motocykliście bronią, bo nie spodobało mu się, że ten wyprzedzał go z prawej strony. Policja ujęła już sprawcę, choć motocyklista nie zgłosił zajścia i nie zamierza skarżyć sprawcy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA