BMW R nineT Urban G/S i odświeżony R nineT - BMW podkręca emocje

BMW R nineT Urban G/S - czy ja już gdzieś pana nie spotkałem?

BMW R nineT Urban G/S

Jako, że moda na maszyny klasyczne trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to by zainteresowanie motocyklami w stylu retro miało się zmniejszyć, nie dziwi fakt, że i BMW postanowiło podgrzać nieco emocje.

Po całkiem niedawnej premierze R nineT w wersji Scrambler, Racer i Pure przyszedł czas na dodanie do tej ekipy wersji Urban G/S.

Jako że oznaczenie GS od lat jest w BMW synonimem maszyny terenowej nie dziwi, że R nineT Urban G/S wygląda bojowo, a ściślej - bardzo przypomina legendarnego R 80 GS z roku 1980.

Wysoko ulokowany przedni błotnik, kostkowe opony, gumowe harmonijki na klasycznym widelcu czy wreszcie charakterystyczna miniowiewka przy lampie robią robotę, a mimo to nie jest to maszyna do upalania w terenie, o czym świadczą choćby montowane seryjne odlewane z aluminium felgi. Koła szprychowe dostępne są opcjonalnie.

Tak jak pozostałe maszyny serii R nineT, Urban G/S napędzany jest chłodzonym powietrzem bokserem o pojemności 1 170 cm3 i mocy 110 KM współpracującym z sześciobiegową przekładnią i tak jak one, za sprawą modułowej konstrukcji ramy daje wielka swobodę spersonifikowania maszyny przy pomocy ogromnej palety akcesoriów BMW.

Przy okazji odświeżono też bazową wersje RnineT, której stuknęły już trzy lata. Maszyna dostała nowy, w pełni regulowany widelec upside-down, dłubnięto też przy geometrii podwozia pod kątem większej precyzję kierowania i neutralnego zachowania w zakrętach. Poza tym sprzęt otrzymał nowe szprychowane koła z oponami o rozmiarach 120/70 ZR 17 z przodu i 180/55 ZR 17, a także radialne, 4-tłoczkowe zaciski monoblck współpracujące z tarczami o średnicy  320 mm i najnowszy ABS.

Zobacz również:
REKLAMA