BMW RR Cup Vol.2

Po spektakularnym sukcesie pierwszej edycji markowego pucharu motocyklowego BMW RR Cup, bielski dealer, BMW Sikora, będzie kontynuował organizację tej serii wyścigowej w roku 2011. Na uczestników czeka więcej wyścigów, torów i wyjątkowe nagrody.

Decyzja ta zapadła 25 listopada po wspólnych konsultacjach w centrali BMW w Monachium i oznacza kontynuację wyjątkowo udanego projektu wyścigowego przeznaczonego dla motocyklistów od debiutantów, po doświadczonych zawodników startujących w Mistrzostwach Polski.

Pierwszy sezon BMW RR Cup zakończył się w roku 2010 sporym sukcesem. Na starcie dziewięciu wyścigów, które odbyły się na torach w Polsce, Niemczech, Czechach i na Słowacji, ustawiło się łącznie 31. zawodników dosiadających identycznie przygotowanych egzemplarzy BMW S1000RR. Druga edycja pucharu BMW składać się będzie z 12 wyścigów na torach w pięciu krajach: Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Stawka podzielona na dwie grupy, w zależności od stopnia zaawansowania i szybkości, walczyć będzie o cenne nagrody.

Triumfator tegorocznej edycji, Waldemar Chełkowski, wrócił do domu samochodem BMW serii I. W przyszłym roku zawodnicy będą rywalizowali m.in. o trzy motocykle BMW. Stawką rywalizacji będzie także miejsce w oficjalnym zespole BMW w Mistrzostwach Polski w sezonie 2012 i pokrycie przez organizatora wszelkich kosztów startów - motocykla, opon, zaplecza, mechaników itd.

Przyszłoroczna rywalizacja będzie nie tylko kolejną okazją do promocji motocykla, ale także szansą dla początkujących zawodników na debiut na torze wyścigowym i naukę sportowego rzemiosła w profesjonalnych, bezpiecznych warunkach. To także idealna forma rozwoju kariery i umiejętności dla doświadczonych jeźdźców startujących obecnie w klasach mistrzowskich.

Ireneusz Sikora, BMW Sikora, Organizator BMW RR Cup:
"Bardzo się cieszę, że po długich konsultacjach BMW AG wyraziło zgodę na organizację przez BMW Sikora kolejnej, drugiej już edycji BMW RR Cup. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ znów będziemy mogli dać zawodnikom szansę na rozwój kariery i umiejętności podczas ekscytującej i profesjonalnie przygotowanej rywalizacji. W nadchodzącym sezonie, jako organizator, zamierzamy położyć szczególny nacisk na rozwój umiejętności naszych podopiecznych i umożliwienie im walki o zwycięstwa nie tylko w BMW RR Cup, ale także w wyścigach klas mistrzowskich, zarówno w kraju, jak i za granicą. Do startu sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, ale już dzisiaj chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich motocyklistów do udziału w BMW RR Cup 2011."

BMW zapewnia, że uczestnikom zaoferowane zostaną atrakcyjne cenowo pakiety i kompleksowo przygotowane do startu motocykle BMW S1000RR. Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji - zarówno debiutanci, jak i zawodnicy klas mistrzowskich - proszeni są o kontakt z organizatorem:

Dealer BMW Sikora
ul. Warszawska 56
43-300 Bielsko-Biała
tel. kom: (+48) 601 625 662
tel: (+48) 33 810 51 19
fax: (+48) 33 816 86 93
[email protected]

Więcej informacji już wkrótce pod adresem www.bmw-sikora.pl oraz www.bmw-motorrad.pl .

REKLAMA