BMW RR Days 2017 - relacja plus galeria

W dniach 2-3 sierpnia tor Silesia Ring został opanowany przez fanów motocykli BMW - działo się!

BMW RR Days 2017 na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. PSP Świderek
BMW RR Days 2017 na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

Strach ma wielkie oczy - pogoda pierwszego dnia rano zrobiła pokazówkę. Na szczęście burza z ulewą szybko przeszła do historii, a uczestnicy BMW RR Days 2017 zajmowali się szukaniem cienia i ochłody na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

Motocyklistów podzielono na grupy - każdy mógł wjechać na tor i najeździć się do spodu w grupie adekwatnej do własnych umiejętności. Na miejscu byli doświadczeni instruktorzy z California Superbike School, którzy służyli radą. Chętni mogli na miejscu przetestować motocykle BMW z serii S (a konkretnie: S 1000 RR, S 1000 R oraz S 1000 XR). W padoku dodatkowo można było przybić piątkę z czołowymi zawodnikami z Mistrzostw Polski i Europy. Po groźnym wypadku w zeszłym roku na tor wrócił Ireneusz Sikora

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez off-roadu i beemkowego GS-a, oprócz sprawdzenia się na torze, mogłeś podszlifować swoje umiejętności pod okiem instruktorów Akademii Enduro.

Na padoku można było sprawdzić moc swojej maszyny na hamowni, zaopatrzyć się w oryginalne części i akcesoria BMW (Inchcape Motor), opony Dunlop oraz torowe części i gadżety (Legato Motocykle).

Nie samą jazdą człowiek żyje - dlatego pomyślano również o posiłkach (słodkie przekąski, obiad) i napojach. A wieczorem zapłonął integracyjny gRRill.

Impreza się udała, a BMW Polska już teraz zapowiada powtórkę w przyszłym roku! Nie było cię w Kamieniu Śląskim? Nic straconego - zapraszamy za rok.

Zobacz również: