BMW potwierdza i dementuje

Kilka dni temu na łamach internetowych serwisów motocyklowych pojawiła się informacja , że BMW kupiło domenę www.s600rr.de . Ta informacja od razu podgrzała atmosferę i pojawiły się plotki o pracach nad sportową sześćsetką. BMW zareagowało szybko.

Niemiecki gigant szybko zdementował plotki o pracach nad sześćsetką tłumacząc decyzję o kupieniu domeny strategią obronną IP. Po prostu kupili domenę aby nikt nie wykorzystał jej na ich niekorzyść. Na pytanie dlaczego nie podejmują prac nad 600 (przecież nie mają motocykla w tym segmencie) BMW odparło, że koszty produkcji oraz skonstruowania motocykla klasy 600 będą porównywalne do kosztów S1000 RR. Cena niestety musiałaby być niższa a to zwyczajnie się nie opłaca. Pierwsze plotki o 600 z niebiesko-białą szachownicą pojawiły się już w 2008 roku kiedy ten obrazek ujrzał światło dzienne:

Zobacz również:
Ducati testuje Multistradę V4 w wersji Pikes Peak. Zdjęcia szpiegowskie wskazują, że motocykl będzie wyposażony między innymi w monowahacz i 17-calowe koła. Do napędu użyty zostanie silnik Desmosedici Stradale V4.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA