BMW ujawnia datę prezentacji modeli Bagger i Transcontinental

BMW ujawniło datę premiery dwóch nowych wersji modelu R 18. Stało się tak przy okazji zapowiedzi współpracy z firmą Marshall, która ma się zająć systemami audio w przyszłych turystykach BMW.

BMW Marshall BMW Motorrad
  • BMW nawiązało współpracę z legendarną brytyjską firmą Marshall Amplification.
  • Będzie ona odpowiadać za nagłośnienie w dwóch nowych wersjach modelu R 18 - Bagger i Transcontinental.
  • Oba motocykle pokazane mają być za około tydzień.  

REKLAMA

REKLAMA

BMW konsekwentnie pracuje nad dopasowaniem oferty R 18 pod amerykańskie gusta. To właśnie w USA niemiecki producent upatruje największego potencjału sprzedażowego. Krokiem w stronę "amerykanizacji" R 18 jest zapowiedziana właśnie współpraca z kultową marką Marshall, znaną z legendarnych wzmacniaczy gitarowych, na których grały i grają największe gwiazdy rocka, między innymi Jimi Hendrix, czy Joe Satriani. Brytyjski producent przygotuje dwie wersje nagłośnienia - standardową, sygnowaną białym logo i premium, ze złotym logotypem.

Przy okazji rozpoczęcia współpracy z Marshallem niemiecki producent ujawnił datę premiery dwóch nowych wersji R 18 – Baggera i turystyka Transcontinental. Choć komunikat prasowy był dość oszczędny i dotyczył głównie spraw związanych z współpracą obu marek, zaintrygowało nas zdjęcie, które mu towarzyszyło.

Przede wszystkim, w odróżnieniu od dotychczasowych wersji, w tej pokazanej na zdjęciu logo BMW ma złote elementy. Kolejna sprawa – również widoczna na fotografii półka widelca jest chromowana, inaczej niż w obecnych wersjach, gdzie pokryta jest czarną farbą. Może to sugerować, że do wykonania tego zdjęcia wykorzystano jeden z nowych modeli.

O tym jak dokładnie mogą wyglądać zarówno Bagger, jak i Transcontinental, pisaliśmy już kilka razy, przy okazji ujawnienia wizualizacji załączonych do dokumentacji patentowej. Najważniejszą cechą obu wersji będzie owiewka typu batwing, skrywająca rozbudowany kokpit z dużym wyświetlaczem TFT oraz nagłośnieniem, przygotowanym właśnie przez Marshalla.

Na tył trafią pojemne kufry boczne, wersja Transcontinental otrzyma dodatkowo kufer centralny. Oba motocykle dostaną 19-calowe koło z przodu, powiększony zbiornik paliwa, zabudowane błotniki i mniejszy kąt główki ramy. W każdym z motocykli zamontowany zostanie aktywny tempomat wspomagany systemem radarów, znany z modelu R1250 RT.

BMW zapowiedziało, że pierwsze efekty współpracy z Marshall Amplification będzie można zobaczyć 29 lipca, a zatem za około tydzień.

Przeczytaj także: Transcontinental już pewny.

Zobacz również:
Voge – marka premium chińskiej firmy Loncin, zaprezentował nowy motocykl adventure, tym razem napędzany większym silnikiem – Valico 650 DSX.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA