Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

BMW wygrywa!

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie podejrzewał, że BMW stanowi jakąkolwiek konkurencję dla motocykli Japońskich i Włoskich w wyścigowym świecie. Dotychczas najlepszym wynikiem w wyścigach 24-godzinnych było 5 miejsce zdobyte w zeszłym roku (3 w klasie Superbike) przez BMW HP2 Sport.

Tym razem w wyścigu na torze w Katalonii w klasie Superstock (zezwalającej tylko na niewielkie modyfikacje) pojechały dwa BMW S1000RR. Nie dały szans rywalom zajmując pierwsze i drugie miejsce w swojej klasie a 5 i 6 w klasyfikacji generalnej.

Obie Beemki były piekielnie szybkie (maksymalna zmierzona prędkość na prostej 293km/h)i na torze wyprzedzały wielu zawodników. Niestety nie mogły dogonić czołówki ze względu na długie postoje w depot (wymiany opon zajmują 1 minutę 40 sekund gdy w klasie superbike ok. 15 sekund). Przejechały odpowiednio 711 i 709 okrążeń pokonując około 4 800 km w ciągu całego wyścigu. To historyczne zwycięstwo dla BMW, a konkurencja może już zacząć się obawiać motocykli z niemieckiej stajni.
zobacz galerię

Zobacz również:
Zastanawiasz się, czy warto pojawić się w Poznaniu? Nie marnuj więcej czasu, wsiadaj motocykl i korzystając z ładnej pogody przyjeżdżaj na do hal międzynarodowych targów motoryzacyjnych na ulicy Głogowskiej. Na zachętę nasza krótka relacja. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij