REKLAMA

Bankructwo Horexa stało się faktem

Stojąca od dłuższego czasu nad przepaścią firma Horex, właśnie wykonała duży krok do przodu. Bankructwo niemieckiej marki motocykli po raz kolejny stało się faktem.

Stworzona w 1920 roku firma już raz została wykupiona i porzucona przez koncern Daimler-Benz w 1960 roku. Po 50 latach marka Horex została wyciągnięta z otchłani nicości i powróciła do żywych. O marce zrobiło się głośno kiedy na jaw wyszy pierwsze plany – stworzenie supermodnego nakeda, a klasycznych liniach z silnikiem VR6 i sprężarką. Zaledwie dwa lata później światło ujrzał Horex VR6 (jednak bez sprężarki), który miał zagwarantować niemieckiej marce powrót na salony. Popularności ten motocykl jednak nie zyskał – był zbyt drogi i chyba po prostu za mało oryginalny mimo bardzo ciekawego silnika. Już od około roku firma z siedzibą w Augsburgu znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i coraz głośniej mówiło się o upadłości. Niestety bankructwo stało się faktem we wrześniu 2014. W połowie listopada została zwolniona cała kadra kierownicza i rozpoczęto zwolnienia pracowników. Kurtyna poszła w dół. To koniec marki Horex… przynajmniej do czasu aż znów znajdzie się inwestor zainteresowany zakupieniem i wskrzeszeniem marki Horex.

zobacz galerię

Zobacz również:
Przy odrobinie szczęścia ten dzień może przejść do historii motoryzacji. Dziś premierę będą miały trzy ważne modele – dwa europejskie i jeden z Japonii. Swoje premiery pokażą KTM, Triumph i Kawasaki.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA