[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Bariera 500 km/h przekroczona!

Cała sprawa wydarzyła się 17 lipca na jednym z lotnisk wojskowych w stanie Maine w USA. Bill Warner specjalnie do tego przedsięwzięcia stworzył 1000-konnego potwora na bazie Hayabusy.

Hayabusa Billa dysponuje mocą około 1000 KM i momentem około 664 Nm chociaż zastanawiamy się czy znalazła się jakaś hamownia motocyklowa, która mogłaby dokładnie zmierzyć tego potwora. Amerykanin poświęcił 3 lata na zbudowanie tego motocykla, a jego wartość wycenia na około 110000 Euro. Oczywiście sprzęt prawie w niczym nie przypomina Hayabusy. Celem przedsięwzięcia było pokonanie bariery 300 mph czyli około 480 km/h. Motocykl rozpędzał się równomiernie i bez problemów. Podczas próby bariera 300 mph została przekroczona. Billowi udało się rozpędzić do prędkości 311.95 mph czyli około 503 km/h. Gorzej było z wyhamowaniem bo sprzęt ważący 270 kg podczas hamowania zachowywał się lekko niestabilnie. Wszystko jednak się powiodło i Bill zsiadł z motocykla jako nowy rekordzista.


REKLAMA
Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij