Bez kompromisów

W tym roku GS obchodzi swoje 40. urodziny. Z tej okazji, oprócz limitowanej kolekcji Ride & Style, BMW Motorrad przygotowało specjalny zestaw ekstenderów powiększających pojemność aluminiowych kufrów.

Jeżeli choć raz wybrałeś się motocyklem w dalszą podróż, dobrze wiesz jak wiele problemów sprawia spakowanie się na wyjazd. Namiot, śpiwór, kuchenka to dopiero wierzchołek góry lodowej. Z roku na rok przybywa turystycznych gadżetów, a ilość miejsca w kufrach cięgle pozostaje niezmieniona. Oczywiście zawsze można spakować się w wodoodporną torbę i przypiąć ją na siedzeniu pasażera, ale w tym miejscu pojawia się problemem bezpieczeństwa. Torba nie stanowi żadnej przeszkody dla złodzieja. Problemem braku miejsca na bagaż zajęli się specjaliści z BMW, a rozwiązaniem są extendery do bocznych, aluminiowych, kufrów motocyklowych. 

Każdy z extenderów pozwala na zwiększenie pojemności kufra o dodatkowe 13,5 litra, co oznacza że w sumie zyskujesz aż 27 litrów dodatkowej, szczelnej i dobrze chronionej przestrzeni. Mówiąc inaczej extender ma wymiary ok. 28×45×13,5 cm.

Montaż extenderów jest banalnie prosty. Wystarczy, że odepniesz standardową pokrywę kufra a w jej miejsce wepniesz wspomniany extender. Kolejnym krokiem jest założenie pokrywy i temat montażu możesz uznać za zakończony. Proste? Cała operacja zajmie ci nie więcej niż 5 minut a do jej wykonania nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi. Trzeba dodać, że zakładając extendery nie tracisz niczego z funkcjonalności, bo pokrywy kufrów otwierają się równie łatwo i w ten sam sposób co przed operacją. Założenie extenderów tylko nieznacznie wpływa na masę gotowej do jazdy maszyny, bo w sumie ważą zaledwie 1,6 kg

Koffer ExtenderBMW

Pamiętaj jednak, że montaż extenderów wiąże się z brakiem możliwości zabrania pasażera. Z drugiej strony wyjazd solo z kumplami też ma swoje zalety. 

Extendery są dostępne w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym, w limitowanej edycji z wytoczonym logo "40 Years GS". Kupując taki zestaw w gratisie otrzymasz dmuchaną pufę Air Lounger z logo "40 Years GS". Pufa jest idealnym rozwiązaniem na kempingu. Po długiej podróży zagwarantuje ci komfortowy wypoczynek, a złożona nie zajmie zbyt wiele miejsca w bagażu. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo limitowana edycja extenderów obejmuje tylko 1980 zestawów czarnych i tyle samo srebrnych.

Oczywiście po wyprzedaniu się limitowanej edycji, ten gadżet nadal będzie dostępny w ofercie z tą jednak różnicą, że nie znajdziesz na nim charakterystycznego logo, a w zestawie nie będzie również pufy Air Lounger. Rachunek jest prosty...