Bezpieczni Motocykliści startują już jutro!

W piątek 19 października we Wrocławiu rozpocznie się kampania społeczna mająca na celu budowę platformy porozumienia i tolerancji między kierowcami samochodów, motocykli i skuterów.

W piątek 19 października we Wrocławiu rozpocznie się kampania społeczna mająca na celu budowę platformy porozumienia i tolerancji między kierowcami samochodów, motocykli i skuterów.

Głównym jej punktem będzie konferencja – debata „Bezpieczni motocykliści. Niebezpieczni motocykliści. Co możemy bez pomocy instytucji państwowych?”, która odbędzie się 19 października we wrocławskim Centrum Kongresowym „Haston” przy ulicy Irysowej 1 – 3. Konferencja potrwa od 13:45 do 17:30, nie jest to jednak jedyny punkt programu kampanii zaplanowany na ten dzień.

W godzinach 10:00 – 17:00 odbędzie się akcja ulotkowa na głównych skrzyżowaniach Wrocławia Żmigrodzka/Irysowa oraz Powstańców Śl./Hallera.

O godzinie 10.00 ruszy też w miasto grupa motocyklistów której towarzyszyć będą policjanci na motocyklach.
W samo południe otwarta zostanie natomiast wystawa fotografii „Ja Motocyklista” ulokowana na ulicy Oławskiej koło fontanny.

W godzinach 13.45 – 17.30 odbędzie sie debata „Bezpieczni motocykliści-Niebezpieczni motocykliści. Co możemy bez pomocy instytucji państwowych?” (sala Royce`a w Haston CC – ul. Irysowa 1-3), zaś po jej zakończeniu około godziny 17:45 wśród uczestników rozlosowane zostaną motocyklowe akcesoria (kurtka, kask, ochraniacz, torba podróżna, kamizelki odblaskowe, gps, karty rabatowe).

W kampanii wezmą udział Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, policji, samorządu lokalnego i organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa, firma ubezpieczeniowa, sportowcy, ofiary i bliscy ofiar wypadków, firmy szkoleniowe i doskonalenia technik jazdy, a także przedstawiciele WORD, którzy wspólnie szukać będą rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa poruszających sie po drogach jednośladów.

Podczas trwania konferencji w Haston CC w odbędą się prezentacje motocykli i akcesoriów, pokazy awaryjnego hamowania, prezentacje padów motocyklowych.

We Wrocławiu powstanie też jedyne w kraju centrum informacji o wszystkich akcjach, kampaniach społecznych organizowanych przez różne instytucje i organizacje, a poświęconych poprawie bezpieczeństwa motocyklistów i skuterowców. Inicjatywa ta wystartuje podczas III targów Wroclaw Motorcycle Show które odbędą sie w marcu 2013 w Hali Stulecia.

Wszyscy zmotoryzowani, którym na sercu leży bezpieczeństwo na polskich drogach będą mile widziani.

REKLAMA