REKLAMA

Bieżnikowany delfin

Fuji jest najbardziej hi-techowym delfinem świata - jego płetwę wykonano z materiałów służących do produkcji opon w Formule 1.

Delfin Fuji mieszka w oceanarium na japońskiej wyspie Okinawie. W wyniku nowotworu amputowano mu płetwę ogonową. Z pomocą przyszli specjaliści z Bridgestone'a (firma ma wyłączność na dostarczanie opon do wyścigów MotoGP oraz Formuły 1, w tej ostatniej przynajmniej do końca tego sezonu, w przyszłym dostawcą będzie Pirelli).

Płetwa jest nieco mniejsza od naturalnej. Wykonano ją z materiałów używanych do produkcji opon do bolidów Formuły 1 oraz silikonu (w miejscach stykających się ze skórą delfina). Całość wzmocniono sztuczną kością wykonaną z włókien węglowych. Bridgestone twierdzi, że płetwa dla delfina kosztowała 10 milionów jenów (ok. 83 000 $).


 

źródło: Reuters

Zobacz również:
Tym razem nie bolało. Gdyby jednak faktycznie ucierpiał człowiek, nie musiałby czekać na reakcje gapiów ani samodzielnie wzywać pomocy. Karetka pojawiłaby się automatycznie wezwana przez system E-Call – elektroniczny gadżet służący do ratowania zdrowia i życia.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA