Bimota i kosmiczny Cafe Racer

Obok pokazanej Bimoty Impeto włosi musieli też zaskoczyć czymś nietypowym. Oto Tesi 3D RaceCafe - najbrzydszy, czy najładniejszy cafe racer?

Tesi 3D ze swoim zwrotnicowym zawieszeniem z przodu to chyba najgorsza z możliwych platform do zbudowania pięknego klasycznego cafe racera. A jednak, Włosi z Rimini postanowili pójść właśnie tą drogą i przebudowali swój najbardziej ekscentryczny model aby przypominał cafe racera. Czy to się udało, trudno powiedzieć.

Sercem Tesi 3D RaceCafe będzie dwucylindrowy widlak o pojemności 803 cm3 z bolońskiego hitu tego roku - Ducati Scramblera więc nie ma co spodziewać się atomowych przyspieszeń, ale mocy wystarczy na tyle by cieszyć się jazdą. Zawieszenia Ohlinsa zapewnią stabilne i precyzyjne prowadzenie. Reszta tej konstrukcji to już dzieło szalonych Włochów z Bimoty. Ten motocykl może zgarnąć tytuł najbrzydszego motocykla 2016 roku (jeśli oczywiście wejdzie do produkcji seryjnej), a z drugiej strony, jak każda Bimota ma w sobie coś przyciągającego. Jak sądzicie?

Zobacz również:
REKLAMA