Błażusiak bezkonkurencyjny w Ontario!

Tadek Błażusiak zwyciężył w trzeciej rundzie GEICO EnduroCross rozegranej 21 września w kalifornijskim Ontario. Zawodnik ORLEN Team obronił drugą pozycję w łącznej klasyfikacji cyklu zbliżając się tym samym do lidera na 7 punktów.

Tadek pokonał swojego największego konkurenta serii, a zarazem zwycięzcę dwóch poprzednich rund, w Las Vegas i Sacramento, Mike’a Browna, z przewagą czasową 3.83 sekundy. Podium uzupełnił Cody Webb – ze stratą 4.12 sekundy.

Po bardzo wymagającym starcie wyścigu finałowego Tadek uplasował się za Brownem, Haakerem oraz Sutherlinem. Haaker upadł jednak już na drugim okrążeniu i został wyeliminowany z walki o zwycięstwo. Wówczas Błażusiak wyprzedził Sutherlina, objął drugie miejsce i rozpoczął atak na pozycję lidera. Zawodnik ORLEN Team jechał koło w koło z Brownem, który na szóstym okrążeniu został przyblokowany przez dublowanego Geoffa Aarona. Taddy wykorzystał moment i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu pomimo kilku niebezpiecznych lądowań.

- Pierwsze okrążenia były szalone, miałem całkiem dobry start, pomimo niego musiałem walczyć o czołową pozycję. Stoczyłem zawziętą walkę z Mikie’m Brownem. Oboje popełniliśmy kilka błędów i parę razy o mało co nie wyrzuciło nas z motocykli. Jestem jednak bardzo zadowolony z mojej jazdy. Czuję się mocny fizycznie i byłem dobrze przygotowany do tego wyścigu. Teraz czekam na kolejne starcie i zamierzam walczyć o odzyskanie prowadzenia w cyklu – powiedział na mecie Tadek Błażusiak.

Po trzech rundach cyklu GEICO EnduroCross Błażusiak ma na swoim koncie 65 punktów, natomiast Brown 72. Za Błażusiakiem plasuje się Robert z 55 punktami. Kolejna runda zaplanowana jest na 12 października i odbędzie się w Denver.

Całe zawody można obejrzeć poniżej:Wyniki Ontario GEICO EnduroCross:

1. Taddy Błażusiak
2. Mike Brown             
3. Cody Webb
4. Taylor Robert          
5. Colton Haaker         
6. Kyle Redmond        
7. Gary Sutherlen        
8. Cory Graffunder     
9. Justin Soule
10. Geoff Aaron

Zobacz również:
REKLAMA