Błażusiak i Przygoński wspólnie na rajdowej trasie

Kuba Przygoński i Tadek Błażusiak będą reprezentowali ORLEN Team podczas Abu Dhabi Desert Challenge - pierwszej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata rajdów terenowych Cross-Country FIM.

Na trasie pojawią się również Jacek Czachor i Marek Dąbrowski - nie będą się jednak ścigać, pojadą jako recovery team. Rajdowy maraton zostanie rozegrany pomiędzy 7 a 11 kwietnia 2013. 

Rywalizacja liczy pięć w pełni pustynnych etapów, na które składa się prawie 2000 kilometrów. Będzie to niewątpliwie dużym wyzwaniem dla najmłodszego stażem w rajdach cross-country motocyklisty ORLEN Team - Tadka Błażusiaka. Tegoroczny Mistrz Świata SuperEnduro, co prawda miał już okazję zmierzyć się z wyzwaniem jakim są rajdy długodystansowe, niemniej jednak jeszcze nigdy nie przejechał w pełni pustynnych zawodów. Przy okazji dłuższej przewy w startach Kuba Przygoński startujący również w zawodach drifterskich pobawił się w Harlem Shake aby uczcić zakończenie pracy nad 1000-konnym potworem do driftu Toyotą GT86. Film znajdziecie poniżej.

Tadek Błażusiak:
Będzie to mój drugi rajd cross-country w karierze, a pierwszy w zespole ORLEN Team. Przystępuję do ścigania wiedząc czego mogę się spodziewać. Myślę, że jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego startu i jazda sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Dla mnie najważniejsze jest by przejechać kolejne OSowe kilometry, zyskać nowe doświadczenie, przyzwyczaić się do GPS’u i roadbooka oraz nawigowania na otwartych pustynnych przestrzeniach. Po pustyni jeździłem wielokrotnie motocyklem crossowym, więc nie obawiam się wydm, liczę, że wytyczanie na nich trasy również nie sprawi mi problemu.

Zobacz również:
REKLAMA