Błażusiak po raz 6 mistrzem świata!

Tadek w czasie ostatniej rundy SuperEnduro we francuskim Cahors przypieczętował zdobycie kolejnej korony mistrza świata!

Red Bull Content Pool
SuperEnduro runda 6 - Cahors, Francja 2015.

Błażusiak startował we Francji z 42 punktową przewagą. To była komfortowa przewaga, ale w stawce liczyli się jeszcze Cody Webb i Jonny Walker. Zajmujący drugie miejsce David Knight musiał zrezygnować z powodu choroby.
W pierwszym wyścigu zwyciężył Webb, który wcześniej wywalczył pole position. Drugi był Jonny Walker. Tadek spokojnie dojechał na trzecim miejscu. Widziałem, że mam przewagę nad chłopakami więc jechałem bezpiecznie by uniknąć błędu. - powiedział zawodnik ORLEN TEAM. W drugim wyścigu, z odwróconą kolejnością startu, Taddy przypieczętował swój 6 tytuł mistrza świata superenduro, gdy jako drugi przekroczył linię mety. Zwyciężył Jonny Walker. Brytyjczyk prowadził od samego początku nie dając rywalom żadnych szans. Ostro do przodu przedzierał się Cody Webb i ostatecznie udało mu się wywalczyć najniższe  miejsce na podium.
Trzeci wyścig to prawdziwa walka o przetrwanie i uczta dla oczu, każdego fana enduro. Sprawa mistrzowskiego tytułu została już przesądzona, ale kolejne miejsca podium jeszcze nie! Walka pomiędzy Webbem a Walkerem była zacięta od samego początku. Ostatecznie Jonny objechał Codiego i nie dał mu się już wyprzedzić. To pierwsze zwycięstwo Walkera w zawodach SuperEnduro! Tadek dojechał trzeci.
Webb musiał się pogodzić z przegraną we Francji, ale ostatecznie to jemu przypadło drugie miejsce w generalce z przewagą 5 pkt. nad Jonnym Walkerem. Wielkim przegranym imprezy został David Knight. Pierwszą piątkę zamyka jeżdżący na Husqvarnie Hiszpan Alfredo Gomez, któremu należą się brawa za postawę. Mimo kontuzji palca udało mu się wywalczyć  4. miejsce we Francji! Najlepszym debiutantem okazał się Brytyjczyk Paul Bolton, który zakończył cykl na 6. miejscu.

Tadek królował w  4 z 6 rund. Nie było na niego mocnych w Polsce, Niemczech, Finlandii i Meksyku! Tylko podczas GP Brazylii i właśnie Francji musiał ustąpić pierwsze miejsca rywalom. „To był fantastyczny sezon! Zakończenie go z 6 tytułem mistrza jest czymś niesamowitym” powiedział Taddy. I trudno się z tym nie zgodzić! Gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za udany start w Erzberg Rodeo!

Pierwszy wyścig:
1    Webb Cody    USA    KTM
2    Walker Jonny    GBR    KTM
3    Blazusiak Taddy    POL    KTM
4    Gomez Alfredo    ESP    HVA
5    Roman Mario    ESP    KTM

Drugi wyścig:
1    Walker Jonny    GBR    KTM
2    Blazusiak Taddy    POL    KTM
3    Webb Cody    USA    KTM
4    Gomez Alfredo    ESP    HVA
5    Bolton Paul    GBR    KTM

Trzeci wyścig:
1    Walker Jonny    GBR    KTM   
2    Webb Cody    USA    KTM
3    Blazusiak Taddy    POL    KTM
4    Gomez Alfredo    ESP    HVA
5    Gibert-Gatell Daniel ESP    Gas-Gas

Klasyfikacja generalna:
1    Blazusiak Taddy    POL    KTM    320
2    Webb Cody    USA    KTM    282
3    Walker Jonny    GBR    KTM    277
4    Knight David    GBR    KTM    231
5    Gomez Alfredo    ESP    HVA    212

Zobacz również:
REKLAMA