Błażusiak rozpoczyna sezon X Games

Dzisiejszej nocy, 6 czerwca, motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak weźmie udział w wyścigu Enduro X podczas pierwszych tegorocznych letnich Igrzysk Sportów Ekstremalnych - X Games rozegranych w Austin w stanie Texas. Wyścig stanowi jednocześnie drugą eliminację GEICO AMA EnduroCross Championship.

Tadeusz Błażusiak
Tadeusz "Teddy" Błażusiak

Wydarzenie odbędzie się w widowiskowym obiekcie „Circuit of The Americas”, gdzie w przeszłości gościły takie prestiżowe serie jak Moto GP czy Formuła 1. W pierwszym wyścigu sezonu AMA EnduroCross Championship, na który w tym roku składa się aż dziewięć eliminacji, Tadek Błażusiak był trzeci. Teraz powraca na tor, by walczyć o podwójną stawkę - punkty do klasyfikacji łącznej oraz kolejne złoto w X Games. Groźnymi rywalami Polaka będą: Cody Weeb – zwycięzca pierwszej tegorocznej eliminacji AMA Endurocross i zdobywca srebra oraz brązu w imprezach X Games, Mike Brown – odwieczny, główny rywal Błażusiaka w serii X Games,, Colton Haaker, Taylor Robert, Cory Graffunder, Kyle Redmond, Geoff Aaron, czy Destry Abbott, z których każdy ma ogromny apetyt na medal.

Motocyklista Orlen Team zwyciężył w cyklu X Games w 2011 r. W 2013 roku zawody przyjęły nową formułę i obecnie w każdej eliminacji można wywalczyć komplet medali. W tej sytuacji Błażusiak w czterech zeszłorocznych startach, dwukrotnie udowodnił, że nie ma sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium, a raz wywalczył brązowy medal.

REKLAMA