[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Błażusiak wygrywa 6-tą rundę Mistrzostw Ameryki 2012

Błażusiak wygrywa 6-tą rundę Mistrzostw Ameryki 2012 w Everett, WA. Tadeusz Błażusiak wygrał kolejną rundę Mistrzostw Ameryki 2012 powiększając swoją przewagę w batalii o Mistrzostwo Ameryki 2012 z 31 do 36 punktów.

Noc zaczęła się bardzo dobrze dla Błażusiaka, który odnotował najszybszy czas treningu czasowego (53,660) i pewnie rozpoczął kwalifikację.
Następnie przyszła kolej na kwalifikację, które również pewnie zostały wygrane przez Polaka.
Z najlepszym czasem treningu czasowego + wygranymi kwalifikacjami Taddy mógł pierwszy wybrać bramkę z której będzie startował do głównego finału.
Główny finał zaczął się od „hole shot-a” Błażusiaka, co pozwalało przewidywać bardzo dobry rozwój zdarzeń w dalszej części finału.  Niespodziewanie w drugim okrążeniu Tadeusz (który w tym momencie prowadził) i Mike Brown (który był na drugiej pozycji) zablokowali się na kamiennym odcinku toru.  Moment ten skrupulatnie wykorzystał Cody Webb, który natychmiast objął prowadzenie. 
Polak jako drugi wydostał się ze skalnej pułapki i zaczął gonić Amerykanina.  Po 3 okrążeniach Tadeusz dogonił Webb-a, wyprzedził go i pewnie dowiózł zwycięstwo do linii mety.
 


Kolejna runda odbędzie sie już za tydzień 27 października w Idaho,ID.   
Wyniki 6-tej rundy Mistrzostw Ameryki 2012 w Everett, WA:

1. Tadeusz Błażusiak KTM
2. Taylor Robert Kawasaki
3. Bobby Prochnau KTM
4. Mike Brown KTM
5. Kyle Redmond Husqvarna
6. Cory Graffunder Husqvarna
7. Justin Soule Kawasaki
8. Jamie Lanza Honda
9. Geoff Aaron Honda
10. Cody Webb Beta

Generalna kwalifikacja Mistrzostw Ameryki 2012 (po 6-ciu rundach):

REKLAMA

1. Tadeusz Błażusiak 159 punktów
2. Taylor Robert 123 punktów
3. Mike Brown 114 punktów

Zobacz również:
Adam Tomiczek i Maciej Giemza na motocyklach oraz Kuba Przygoński z Timo Gotschalkiem w samochodzie Mini - w takim składzie ORLEN Team wystartuje w 36. edycji Baja Aragón. Duet jadący Mini John Cooper Works Rally zajmuje obecnie 3. miejsce w Pucharze Świata w rajdach Baja, a dla motocyklistów będzie to pierwszy start w tegorocznym cyklu. Zawody potrwają w dniach 26-27 lipca.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij