Błażusiak z przygodami w Everett

Tadek Błażusiak ukończył siódmą eliminację tegorocznego cyklu EnduroCross, rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, zawodnik ORLEN Team jest drugi.

Błażusiak z przygodami w Everett

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, jest dwóch amerykanów. Aktualnym liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które motocyklista ORLEN Team ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu nasz rodak był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Niestety atakując Roberta, Tadek zaliczył ponownie upadek i finalnie skończył jako czwarty. W pozostałych sześciu rozegranych rundach Polak dwa razy zwyciężył, dwa razy stał na drugim stopniu podium i dwa razy był trzeci.

 

Wyniki finał Ex Pro Everett:

1. Taylor Robert (USA) KTM
2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885
3. Cody Webb (USA) Beta +8,696
4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144
5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.
6. Bobby Prochnau (CDN) KTM -1 okr.
7. Max Gesrston (USA) Beta -1 okr.
8. Kevin Rookstool (USA) KTM -1 okr.
9. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr.
10. Cory Graffunder (CDN) KTM -2 okr.
11. David Broderick (US) KTM -3 okr.
12. Jamie Lanza (USA) KTM -4 okr.
13. Wallace Palmer (USA) Christini -6 okr.

Zobacz również:
REKLAMA