REKLAMA

Błażusiak z przygodami w Everett

Tadek Błażusiak ukończył siódmą eliminację tegorocznego cyklu EnduroCross, rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, zawodnik ORLEN Team jest drugi.

Błażusiak z przygodami w Everett

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, jest dwóch amerykanów. Aktualnym liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które motocyklista ORLEN Team ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu nasz rodak był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Niestety atakując Roberta, Tadek zaliczył ponownie upadek i finalnie skończył jako czwarty. W pozostałych sześciu rozegranych rundach Polak dwa razy zwyciężył, dwa razy stał na drugim stopniu podium i dwa razy był trzeci.

 

Wyniki finał Ex Pro Everett:

1. Taylor Robert (USA) KTM
2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885
3. Cody Webb (USA) Beta +8,696
4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144
5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.
6. Bobby Prochnau (CDN) KTM -1 okr.
7. Max Gesrston (USA) Beta -1 okr.
8. Kevin Rookstool (USA) KTM -1 okr.
9. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr.
10. Cory Graffunder (CDN) KTM -2 okr.
11. David Broderick (US) KTM -3 okr.
12. Jamie Lanza (USA) KTM -4 okr.
13. Wallace Palmer (USA) Christini -6 okr.

Zobacz również:
Ciężkie warunki czekały na zawodników podczas ostatniej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. Na mokrym torze do rywalizacji stanęło 78 zawodników. Walka była tym większa, że finał jest lepiej punktowany.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA