Braking – marka wybierana przez mistrzów wreszcie dostępna w Polsce

Układ hamulcowy jest podstawowym elementem każdego motocykla. Pozornie banalny, ale  niezwykle ważny i skomplikowany, zwłaszcza w sportowych jednośladach, gdzie kluczowe znaczenie mają najwyższa skuteczność, niezawodność i niska masa.

Układy hamulcowe Braking Braking

Firma Sunstar Engineering Italy S.r.l., właściciel marki Braking, należy do czołówki światowych producentów motocyklowych układów hamulcowych. Niezawodność produktów Braking gwarantują najwyższe standardy produkcji realizowanej w nowoczesnych fabrykach producenta. Braking przyczynił się do zdobycia aż 124 tytułów mistrza świata w klasach Supersport, Superbike oraz motocrossie, supercrossie  i enduro.

 

Układy hamulcowe Braking Braking

 

Ta globalna marka, doceniana przez ekspertów branży motocyklowej, powstała w 1990 r. we włoskiej prowincji Brianza, położonej w sąsiedztwie legendarnego toru Monza. Braking od samego początku ukierunkowany był na produkcję elementów układów hamulcowych dla rynku aftermarket. W 1998 r. firma zaprezentowała rewolucyjną tarczę hamulcową „Wave”.  Ta unikalna konstrukcja wyeliminowała charakterystyczne problemy konwencjonalnych tarcz hamulcowych, którymi było przegrzewanie i odkształcanie się oraz związany z tym spadek skuteczności hamowania.

Rynek natychmiast docenił te nowatorskie tarcze nie tylko za jakość i znakomitą skuteczność działania, ale także za niezwykłe, futurystyczne wzornictwo.  Braking niezaprzeczalnie stworzył doskonały produkt łączący atrakcyjny wygląd, niezawodność i znakomite osiągi.

 

Układy hamulcowe Braking Braking

 

Dyski „Wave” błyskawicznie zyskały olbrzymie uznanie wśród zawodników off-roadowych i tylko kwestią czasu było zastosowanie ich w pozostałych kategoriach sportów motocyklowych.

W 2004 roku Braking trafił pod skrzydła japońskiego potentata Sunstar, tak powstało funkcjonujące do dnia dzisiejszego Sunstar Engineering Italy srl, które nieustannie skupia się na ciągłym rozwoju, udoskonalaniu i produkcji najwyższej jakości motocyklowych układów hamulcowych.

Dynamiczny rozwój sprawił, że Sunstar Engineering Italy srl obecne jest dziś w ponad 50 krajach. Niezależnie od przeznaczenia każdy, nowy produkt Braking jest od podstaw projektowany i testowany we włoskiej siedzibie przedsiębiorstwa w Limbiate. Producent stale poszerza swoją ofertę, która oprócz tarcz hamulcowych obejmuje także pompy, przewody, dźwignie i klocki hamulcowe oraz zębatki napędowe. Braking tworzy szeroką gamę produktów spełniających oczekiwania zarówno profesjonalnych zawodników, jak i zwykłych użytkowników jednośladów i pojazdów ATV. Dzięki firmie Motor-Land marka Braking obecna jest także w Polsce. Na stronach www.motor-land.pl znajdziecie Państwo szeroką ofertę tego włoskiego producenta natomiast szczegółowe informacje o produktach dostępne są pod adresem http://www.braking.com/

 

 

 

Zobacz również:
Czterej wielcy producenci jednośladów - Honda, Yamaha, Piaggio i KTM podpisali porozumienie w sprawie powołania konsorcjum na rzecz wymiennych baterii do pojazdów elektrycznych. To milowy krok w stronę elektromobilności.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA