Brelok – bohater. Miał pomagać szukać kluczy, odnalazł skradziony motocykl

AirTag, niewielka przywieszka, która pomaga w odnalezieniu drobiazgów takich jak klucze czy pilot, pomogła odzyskać skradziony motocykl.

AirTag to niewielka przywieszka stworzona przez Apple. Została pomyślana jako prosty lokalizator zgubionych przedmiotów, takich jak klucze, pilot do garażu. Niektórzy używają jej także na przykład do lokalizacji swoich zwierząt. Urządzenie nie posiada modułu GPS, do działania wykorzystuje technologię Bluetooth, łącząc się z pobliskimi urządzeniami Apple. Przybliżoną lokalizację AirTaga można śledzić w aplikacji Lokalizator. Przywieszka wyposażona jest także w niewielki głośnik.

Funkcjonalność AirTaga sprawia, że jest on chętnie wykorzystywany przez właścicieli rowerów, motocykli, czy hulajnóg, ze względu na fakt, że pojazdy te dość łatwo ukraść. Tak właśnie zrobił pewien Amerykanin ze stanu Waszyngton – kiedy tylko AirTag pojawił się na rynku, mężczyzna umieścił go w niewidocznym miejscu w swoim motocyklu.

Apple AirTagUnsplash

Kiedy dwa tygodnie temu Amerykanin zorientował się, że jego motocykl zniknął z miejsca parkingowego, natychmiast zalogował się do aplikacji Lokalizator. Ta pokazała, że zguba może znajdować się zaledwie kilka ulic dalej. Mężczyzna powiadomił policję i udał się na wskazane miejsce, licząc że znajdzie tam nie tylko AirTaga, ale także skradziony pojazd.

Faktycznie, w lokalizacji wskazanej przez aplikację mężczyzna odnalazł swój motocykl bez żadnych uszkodzeń. Nie wiadomo dlaczego złodzieje porzucili motocykl. Pewną wskazówką może być fakt, że AirTag posiada zabezpieczenie przed szpiegowaniem drugiej osoby – jeśli iPhone lub inny sprzęt Apple wykryje, że użytkownik porusza się z AirTagiem skojarzonym z innym kontem, wyświetla na ekranie ostrzeżenie o obecności lokalizatora.

Apple AirTagUnsplash

Przeczytaj także: nie daj się okraść! Lokalizator TrackR

REKLAMA