Brembo Life Jacket

Specjaliści od świetnych hamulców na poważnie przejmują się sprawami bezpieczeństwa. Na tyle poważnie, że właśnie stworzyli Brembo Life Jacket, czyli kurtkę z poduszkami powietrznymi.

Kurtka w sam raz nadaje się na skutery. Wygląda jak zwyczajna jesienna lub zimowa kurtka. Podczas jazdy podłącza się ją do motocykla specjalną linką służącą jako zawór, czy też detonator. Podczas upadku zrywka odpala poduszkę powietrzną na całej powierzchni pleców i klatki piersiowej, a także w okolicach karku. Po 60 sekundach zbiornik powietrza zostaje opróżniony i kurtka wraca do pierwotnego wyglądu. Brembo Life Jacket jest wykonana z nylonu Oxford i Teflonu, będzie dostępna w 3 wersjach (2 damskie i 1 męska) i 6 kolorach (biała, czarna, szara, czerwona, niebieska i piaskowa).

Na rynku pojawia się coraz więcej takich kurtek jednak większość z nich nadaje się przede wszystkim na tor wyścigowy, jak np Dainese Air, Alpinestars Tech Air Race, czy nawet prezentowana u nas ostatnio Spidi DPS Neck Airbag. Brembo Life Jacket świetnie nadaje się do codziennego użytkowania podczas dojazdów do pracy, szkoły i zwykłych weekendowych przejażdżek.


Zobacz również:
Dnia 4 stycznia 2022 roku w wieku 62. lat zmarł Andrzej Nowak. Założyciel zespołów TSA oraz Złe Psy, fan militariów oraz motocykli. Wielu z was może kojarzyć go z koncertów na zlotach motocyklowych.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA