REKLAMA

Brexit: co z polskim prawem jazdy w UK i brytyjskim w Polsce? MSZ wyjaśnia

Polskie prawo jazdy będzie honorowane w Wielkiej Brytanii tak, jak dotychczas. Podobnie z brytyjskim prawkiem – nadal będzie można legalnie poruszać się z tym dokumentem w Polsce. Jest jednak jedno "ale".

Flaga UK Unsplash, fot. Ian Taylor

Faktyczne opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej dokonało się z końcem ubiegłego roku, powodując niemałe zamieszanie w przepisach. To, co do tej pory było pewną oczywistością, teraz urosło do rangi problemu. Wiele zapomnianych procedur trzeba wdrażać na nowo, a zagadnienia, nad którymi nikt się nie zastanawiał stają się przedmiotem niekończących się dyskusji.

Jednym z takich zagadnień jest kwestia wzajemnego honorowania prawa jazdy. Na forach i w grupach poświęconych życiu emigrantów w UK pojawiają się pytania czy brytyjskie uprawnienia będą po brexicie honorowane w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Do sprawy postanowiło oficjalnie odnieść się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Z komunikatu opublikowanego w mediach społecznościowych dowiadujemy się, że Polska będzie honorować dokumenty wystawione w Wielkiej Brytanii przez okres, na jaki zostały one wystawione. Regulują to przepisy Konwencji o ruchu drogowym podpisanej w Wiedniu w 1968 r.

Zobacz również:
Kierujący motocyklem, który w ubiegłym roku potrącił dziewczynkę na przejeździe rowerowym, usłyszał wyrok: przez 10 miesięcy nie będzie mu wolno jeździć pojazdami mechanicznymi.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA