Bridgestone BattleCross X20

Szukasz opon o zwiększonej przyczepności na miękkim podłożu, rozejrzyj się za nowymi Bridgestone'ami.

fot.: Bridgestone

Właśnie dostaliśmy informacje od Bridgestone o wprowadzeniu nowej seri opon motocrossowych o BattleCross X20 przeznaczonych na miękkie podłoże. Opona X20 została opracowana przy współpracy z profesjonalnymi zawodnikami startującymi w najbardziej prestiżowych zawodach motocrossowych. Dzięki zastosowaniu w niej technologii Castle Block™ i nowego wzoru bieżnika, inżynierom Bridgestone udało się poprawić trakcję oraz przyczepność w zakrętach.

BattleCross X20 korzysta z reputacji wypracowanej przez wprowadzone w 2014 roku opony X30 na średnie i twarde nawierzchnie oraz X40 na twarde podłoże. Obydwa modele wzbudziły sensację rewelacyjnymi opiniami zawodników i ekspertów branży. Oferując nowy poziom przyczepności na miękkim podłożu, opona X20 ucieszy wszystkich motocyklistów, startujących zarówno w zawodach mistrzowskich, jak i początkujących.

„Nowa konstrukcja typu Castle Block sprawdziła się w średnim i twardym terenie. Na tej podstawie wierzymy, że BattleCross X20 będzie osiągać równie wysokie wyniki na miękkim podłożu każdego rodzaju” – mówi Jake Rønsholt, dyrektor zarządzający produktami konsumenckimi w Bridgestone Europe.


Przeprojektowany układ kostek bieżnika o zwiększonej sztywności i dodatkowych elementach bocznych zapewnia lepszą przyczepność w zakrętach, na błotnistych czy piaszczystych trasach lub bardziej miękkim podłożu. W połączeniu z opracowaną przez Bridgestone technologią Castle Block™, która zapewnia więcej krawędzi i lepszą trakcji na twardszych nawierzchniach, opona BattleCross X20 oferuje motocyklistom lepsze osiągi na bardziej zróżnicowanym terenie.

Przeprowadzone przez Bridgestone *testy na torze, pokazują, że motocykl wyposażony w komplet opon BattleCross X20 radykalnie zwiększa trakcję i przyczepność w zakrętach na miękkiej i średnio twardej nawierzchni w porównaniu do poprzednich bieżników M203/204.

Opony BattleCross X20 będą dostępne w rozmiarze 80/100-21 na przednie koło oraz w trzech rozmiarach na tylne koło: 110/100-18, 100/90-19 oraz 110/90-19. Bridgestone planuje stopniowe wprowadzenie opon do sprzedaży na terenie Europy w maju 2015 r.

Zobacz również:
REKLAMA