Bridgestone nie za darmo

Bridgestone od dwóch sezonów jest jedynym dostawcą opon do królewskiej klasy wyścigowej. pod koniec przyszłego sezonu kończy się kontrakt Bridgestone z Dorną - organizatorem MotoGP.

W związku ze sporymi kłopotami finansowymi i zagrożeniem kryzysowym Bridgestone zastanawia się czy przy podpisaniu nowej umowy z Dorną nie wprowadzić klauzuli, że teamy będą musiały płacić za dostarczane opony. A mowa o niemałej kwocie gdyż opony na cały sezony wyścigowy dla jednego zespołu to wydatek około 40 000 $ (tyle za sezon płacą zespoły klasy Moto2 Dunlopowi). Decyzja nie została jeszcze podjęta ale temat jest dość trudny gdyż w świetle takiego problemu Dorna może rozejrzeć się za innym dostawcą, a jeśli nie, tak duża kwota może być gwoździem do trumny kolejnych teamów w MotoGP.


źródło: twowheelsblog

zobacz galerię

Zobacz również:
W pierwszy weekend lipca zostanie rozegrana inauguracyjna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie - Orlen MX MP. Zawody odbędą się na torze w Strykowie. Jako, że zawodnicy rozpoczęli już sezon startując w zawodach strefowych oraz Pucharze Polski, to możemy się spodziewać widowiskowego ścigania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA