Brytyjska Perła...

Daytona 675 to motocykl, który już od kilku lat można spotkać na drogach. Aby odświeżyć wizerunek tego supersporta designerzy Triumpha stworzyli edycję specjalną, czyli Triumpha Daytonę 675 SE.

Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca piękny biały perłowy lakier na owiewkach, oraz niebieska rama i wahacz. Trzeba przyznać, że takie zestawienie to zdecydowany strzał w dziesiątkę i Daytona wygląda jeszcze lepiej niż wcześniej. Silnik, zawieszenia i reszta podzespołów pozostała bez zmian. Można by więc powiedzieć, że na lakierze kończy się wyjątkowość edycji specjalnej. Nic bardziej mylnego...Goście z Hinckley mieli chytry plan. Wiedzieli bowiem, że jeśli ktoś decyduje się na edycję specjalną, chętnie dorzuci grosza na specjalne dodatki przewidziane tylko dla tego modelu. Do motocykla można dokupić specjalny zestaw racingowych podnóżków, zestaw superlekkich owiewek z carbonu (na tor), quickshifter i wydechy zaprojektowane przez Arrow Special Parts. Oprócz tego firma Alpinestars stworzyła całą linię ubrań, butów i rękawic dedykowanych do edycji specjalnej Daytony zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.


Co ciekawe  to cacuszko w Wielkiej Brytanii ma kosztować jedyne  7 739 £ (czyli około 38000 zł). Wielce prawdopodobne, że będzie również dostępny w Polsce. Przyjmując jednak że cena podstawowej wersji Daytony w Polsce to 39 900 zł, a wersja specjalna będzie kilka tysiaków droższa, na przywilej posiadania tego suspersporta będą mogli sobie pozwolić tylko wybrani. Nie wiadomo jednak kiedy pojawi się w sprzedaży.Zobacz również:
REKLAMA