REKLAMA

Buell za burtą!

Należąca do giganta Harleya-Davidsona mała firma produkująca sportowe motocykle to juz historia. Przez ostatnie 26 lat Erik Buell budował piękne motocykle. Wczoraj ogłosił zakończenie produkcji Buella, można rozumieć jako zamknięcie firmy Buell.

Kryzys zbiela kolejne żniwo. Póki co omijał łukiem światek motocyklowy skupiając się na samochodowym i oprócz pogłosek o kłopotach finansowych róznych marek motocykli nic nie wskazywało na zniknięcie jakiejkolwiek z nich. Pech chciał, że trafiło właśnie na Buella. Ta niewielka firma przez 26 lat produkcji zbudowała 135 tysięcy motocykli. Wynik nieporażający, ale pamiętajmy o tym, że wiele z tych maszyn ma status kultowych, oryginalnych i niepowtarzalnych. Wczoraj sam Erik Buell, twórca amerykańskiej marki ogłosił z wielkim smutkiem zakończenie produkcji motocykli Buell. Jednocześnie podziękował wszystkim pracownikom oraz miłośnikom marki Buell za współpracę i zapewnił klientów, że części do Buellów wciąż będą dostepne. Produkcja ma zakończyć się 30 października. Nic nie wskazywało na to, że Harley-Davidson podejmie tak drastyczne kroki w walce z kryzysem. Mamy nadzieję, że Buell powróci w wielkim stylu za kilka lat.


Zobacz również:
W tym roku mija 40 lat odkąd świat zobaczył BMW R 80 G/S. Ten motocykl został ikoną, a BMW  świętuje urodziny wypuszczając rocznicowe modele: F 750 GS, F 850 GS oraz F 850 GS Adventure.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA