REKLAMA

Burgman na ogniwach dostał homologację

Opisywany już jakiś czas temu Burgman napędzany ogniwami paliwowymi właśnie otrzymał europejską homologację uprawniającą go do sprzedaży w całej Unii Europejskiej.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik elektryczny. Emitowana do atmosfery jest jedynie para wodna. Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży z uwagi na zalety tego skutera dla środowiska. Celem Suzuki rozpowszechnić ekologiczne skutery zasilane ogniwem paliwowym w Europie wraz z rozwojem sieci stacji do tankowania wodoru i innych niezbędnych elementów infrastruktury. Teraz kiedy dostał europejską homologację Suzuki będzie mogło rozpocząć jego sprzedaż.

 

Zobacz również:
Mocne, nowoczesne motocykle o klasycznych kształtach nadal cieszą się sporym zainteresowaniem motocyklistów w całej Europie. Nic dziwnego, że BMW wciąż rozwija swoją linię Heritage. Ilość wersji i modeli motocykli bazujących na R nineT niejednego zaskoczy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA