Było minęło: Honda Gymkhana w Tychach

Cykl imprez Honda Gymkhana zadebiutował w połowie maja w podwarszawskich Markach, druga edycja odbyła się w miniony weekend (25-26.06) w Tychach. W zorganizowanej przez Hondę Poland imprezie udział zgłosiło ponad 50 motocyklistów.

W sobotę rano, mimo niezbyt zachęcającej do jazdy pogody, pojawiło się wielu chętnych do spróbowania sił w śmiganiu między kolorowymi pachołkami. Po niezbędnej rejestracji i odprawie poświęconej kwestiom organizacyjnym i bezpieczeństwu, większość dnia upłynęła na treningach.


  

Resize of d_mg_0027.jpg
   
Resize of d_mg_0004.jpg


Niedziela upłynęła pod znakiem przejazdów konkursowych. Każdy startujący otrzymał plan toru i pieszo ruszył na plac, aby zapamiętać którędy została poprowadzono trasę między pachołkami. Następnie, w ramach rozgrzewki, wszyscy mieli okazję pokonać tę trasę na własnych maszynach. Koło południa rozpoczęły się przejazdy konkursowe. Od początku rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana.

Pierwsza dziesiątka zmieściła się w przedziale niespełna 12 sekund. Startowano według kolejnych numerów startowych. Najlepszy czas osiągnął zwycięzca pierwszej edycji Gymkhany – Wojciech Grodzki na Hondzie VTR 250 (2:24,48). Drugi był Oscar Kubicki na Yamaszce TDM 850 (2:33,36), a trzeci Wojtek Walewski (2:34,16) na skuterze Honda PCX. W drugim przejeździe uczestnicy wystartowali poczynając od najwolniejszego z pierwszego biegu, aktualny lider natomiast zasiadał na specjalnym tronie w towarzystwie hostess i obserwował rywali (patrz niżej). Tym razem wielu startujących poprawiło swoje rezultaty, czasami nawet znacznie, tak jak w przypadku Mateusza Mittka, który z pozycji 14. po pierwszym przejeździe, gdzie stracił cenne sekundy myląc trasę, awansował na 6. miejsce. Mimo wysiłków rywali, pierwszej trójce udało się utrzymać pozycje, co dało im podium w klasyfikacji końcowej.


 

Resize of d_mg_0112.jpg
  
Resize of a_mg_0539.jpg


„Czarnym koniem” okazał się Beniamin Mucha, który zgłosił swój udział w konkursie w niedzielne przedpołudnie. Mimo nieobecności na sobotnich treningach, nieznajomości trasy i braku rozgrzewki, po krótkiej obserwacji uczestników startujących przed nim wystartował i po dwóch przejazdach zakończył rywalizację na piątym miejscu.


Resize of a_mg_0911.jpg
  
Resize of a_mg_0559.jpg
 
Resize of a_mg_0013.jpg


W trakcie tej dwudniowej imprezy, poza emocjami na torze, organizator - Honda Poland przygotował tez pospołu z dealerami, wystawę motocykli i samochodów, pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu ośmioletniego Piotrusia i inne atrakcje.

Kolejna edycja odbędzie się w Gdańsku w dniach 23 i 24 lipca 2011. Więcej informacji znajdziecie na Honda Dream Zone na
facebooku oraz na stronie ORGANIZATORA

REKLAMA

REKLAMA