CF Moto 800 MT 2021. Na rynek trafią dwie wersje podróżnego enduro

CF Moto 800 MT, motocykl powstały w Chinach przy mocnym wsparciu KTM, pojawi się w dwóch wersjach – enduro oraz turystycznej. Wygląda na to, że producent chce zrobić na rynkach światowych prawdziwe wejście smoka.

CF Moto 800 MT CF Moto

CF Moto, przygotowując motocykle do podboju światowych rynków, blisko współpracował z KTM. Jak blisko? Wystarczy powiedzieć, że w turystycznym modelu 1250 GT pracować będzie widlasta dwójka z Mattighofen, zaś CF Moto od dawna produkuje silniki do motocykli KTM. Za projekt modelu adventure odpowiedzialne było zaś studio Kiska – nadworny designer KTM.

Jeśli zaś chodzi o CF Moto 800 MT, czyli podróżne enduro, które w przyszłym roku trafić ma do sprzedaży między innymi w Europie, planowana jest jego premiera w dwóch odsłonach – uterenowionej i drogowej. Chiński producent, całkiem słusznie, podąża drogą wytyczoną przez Triumpha (model Tiger), Suzuki (V-Strom), czy Hondę (Africa Twin).

Uterenowiona wersja otrzyma koła szprychowe i kilka dodatków, jak aluminiowa płyta pod silnikiem, czy gmole. Wersja drogowa toczyć się będzie na odlewanych kołach. Niezależnie od wybranej wersji, za napęd odpowiadać będzie ten sam dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 799 cm3 i mocy 95 KM.

Nadal nie wiadomo kto będzie zajmować się importem i dystrybucją motocykli CF Moto w Europie. Możemy przypuszczać, że odpowiedzialność tę weźmie na siebie KTM, choć jest mało prawdopodobne, by Pomarańczowi zdecydowali się sprzedawać chińskie motocykle w swoich salonach.

800 MT to niejedyny motocykl przygotowywany do ofensywy w Europie. CF Moto pracuje także nad eleganckim nakedem CLX 700, konkurentem Yamahy MT-07. 

Zobacz również: CF Moto CLX 700 - naked z potencjałem na lidera segmentu

Zobacz również:
Buell przedstawił pierwszy model po restrukturyzacji filmy, kiedy to jej założyciel – Erik Buell – musiał sprzedać wszystkie swoje udziały.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA