REKLAMA

CF Moto 800 MT oficjalnie zaprezentowany. Geny KTM i przebogate wyposażenie

CF Moto 800 MT ujrzał wreszcie światło dzienne. Motocykl powstał we współpracy z KTM i oparty jest na konstrukcji modelu 790 Adventure. Cena i dostępność w Europie wciąż są zagadką.

  • CF Moto 800 MT to chińskie turystyczne enduro, powstałe przy współpracy z KTM.
  • Wyposażenie tego motocykla jest przebogate.
  • Niestety nie wiadomo dziś czy model ten trafi na rynek europejski i ile będzie kosztował.

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy Benelli rozpoczęło produkcję motocykli w kooperacji z Chińczykami, pojawiło się wiele negatywnych opinii dotyczących śmierci marki z Pesaro. Tymczasem takie kooperacje to norma - oto chińsko-austriacki motocykl, który ma szansę podbić rynek. 800 MT jest jednym z pierwszych motocykli wyprodukowanych w nowej fabryce CF Moto, zlokalizowanej 200 km od Szanghaju. Oprócz modelu 800 MT mają być tam produkowane także motocykle KTM przeznaczone na rynek chiński – 750 Duke, 750 Adventure i 750 Supermoto T. Docelowo ma tam odbywać się również produkcja modeli serii 890.

800 MT będzie napędzany dwucylindrowym silnikiem rzędowym LC8c o pojemności 799 cm3. Moc tej jednostki napędowej wynosi 95 KM przy 9500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy 77 Nm osiągany jest przy 6500 obr/min. Oznacza to spadek tej ostatniej wartości w stosunku do KTM-a 790 Adventure, gdzie niutów było 88 przy 6600 obr/min.

CF Moto 800 MTCF Moto

CF Moto 800 MT konstrukcyjnie różni się od 790 Adventure – inna jest rama i wahacz, a 19-litrowy zbiornik paliwa znajduje się tam, gdzie w większości motocykli i ma tradycyjny kształt. Forma 800 MT jednoznacznie wskazuje, że jest to pełnokrwiste turystyczne enduro. Może nieco mniej terenowe niż KTM – przednie koło ma średnicę 19 cali.

Motocykl ma bogate wyposażenie – zawias pochodzi od Kayaby, a hamulce z radialnymi zaciskami od J-Juana. Na pokładzie znalazły się między innymi różne tryby jazdy, ABS działający w zakrętach, elektroniczna przepustnica kontrola trakcji, tempomat, 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT z nawigacją, quickshifter, podgrzewane manetki i kanapa oświetlenie LED i DRL, czujniki ciśnienia w oponach i trzy aluminiowe kufry. Trzeba przyznać, że Chińczycy nie żałowali.

CF Moto 800 MTCF Moto

Dostępne będą dwie wersje – pierwsza zorientowana na jazdę po asfalcie, z aluminiowymi kołami, druga z kołami szprychowymi, przeznaczona do jazdy offroadowej. W Chinach 800 MT dostępny będzie późną wiosną. Czy ten sprzęt trafi do Europy? Na razie nie wiadomo – wszystko zależy od KTM-a. Trudno też dziś mówić o cenie – szacowaliśmy, że powinna ona wynosić około 45 tys. zł, ale w świetle nowych informacji, szczególnie tych dotyczących wyposażenia, jesteśmy pewni, 800 MT będzie kosztował więcej.

Przeczytaj także: CF Moto CLX 700

CF Moto 800 MTCF Moto

zobacz galerię

Zobacz również:
Sterowanie gestami ułatwia nam obsługę różnych urządzeń, ale wydaje się, że akurat motocykl nie powinien się wśród nich znaleźć. BMW ma jednak na ten temat inne zdanie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA