CF Moto 800 MT oficjalnie zaprezentowany. Geny KTM i przebogate wyposażenie

CF Moto 800 MT ujrzał wreszcie światło dzienne. Motocykl powstał we współpracy z KTM i oparty jest na konstrukcji modelu 790 Adventure. Cena i dostępność w Europie wciąż są zagadką.

CF Moto 800 MT CF Moto
  • CF Moto 800 MT to chińskie turystyczne enduro, powstałe przy współpracy z KTM.
  • Wyposażenie tego motocykla jest przebogate.
  • Niestety nie wiadomo dziś czy model ten trafi na rynek europejski i ile będzie kosztował.

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy Benelli rozpoczęło produkcję motocykli w kooperacji z Chińczykami, pojawiło się wiele negatywnych opinii dotyczących śmierci marki z Pesaro. Tymczasem takie kooperacje to norma - oto chińsko-austriacki motocykl, który ma szansę podbić rynek. 800 MT jest jednym z pierwszych motocykli wyprodukowanych w nowej fabryce CF Moto, zlokalizowanej 200 km od Szanghaju. Oprócz modelu 800 MT mają być tam produkowane także motocykle KTM przeznaczone na rynek chiński – 750 Duke, 750 Adventure i 750 Supermoto T. Docelowo ma tam odbywać się również produkcja modeli serii 890.

800 MT będzie napędzany dwucylindrowym silnikiem rzędowym LC8c o pojemności 799 cm3. Moc tej jednostki napędowej wynosi 95 KM przy 9500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy 77 Nm osiągany jest przy 6500 obr/min. Oznacza to spadek tej ostatniej wartości w stosunku do KTM-a 790 Adventure, gdzie niutów było 88 przy 6600 obr/min.

CF Moto 800 MTCF Moto

CF Moto 800 MT konstrukcyjnie różni się od 790 Adventure – inna jest rama i wahacz, a 19-litrowy zbiornik paliwa znajduje się tam, gdzie w większości motocykli i ma tradycyjny kształt. Forma 800 MT jednoznacznie wskazuje, że jest to pełnokrwiste turystyczne enduro. Może nieco mniej terenowe niż KTM – przednie koło ma średnicę 19 cali.

Motocykl ma bogate wyposażenie – zawias pochodzi od Kayaby, a hamulce z radialnymi zaciskami od J-Juana. Na pokładzie znalazły się między innymi różne tryby jazdy, ABS działający w zakrętach, elektroniczna przepustnica kontrola trakcji, tempomat, 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT z nawigacją, quickshifter, podgrzewane manetki i kanapa oświetlenie LED i DRL, czujniki ciśnienia w oponach i trzy aluminiowe kufry. Trzeba przyznać, że Chińczycy nie żałowali.

CF Moto 800 MTCF Moto

Dostępne będą dwie wersje – pierwsza zorientowana na jazdę po asfalcie, z aluminiowymi kołami, druga z kołami szprychowymi, przeznaczona do jazdy offroadowej. W Chinach 800 MT dostępny będzie późną wiosną. Czy ten sprzęt trafi do Europy? Na razie nie wiadomo – wszystko zależy od KTM-a. Trudno też dziś mówić o cenie – szacowaliśmy, że powinna ona wynosić około 45 tys. zł, ale w świetle nowych informacji, szczególnie tych dotyczących wyposażenia, jesteśmy pewni, 800 MT będzie kosztował więcej.

Przeczytaj także: CF Moto CLX 700

CF Moto 800 MTCF Moto
Zobacz również:
Mamy to! Przed chwilą, na targach EICMA 2021, Kawasaki pokazało sportowo turystyczne Kawasaki Ninja H2 SX. Nowością jest system radarowy Boscha który będzie wspomagał system ostrzegający przed kolizją, aktywny tempomat i czujnik martwego pola.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA