Capirex odchodzi na emeryturę!

Pogłoski o odejściu Capirossiego na emeryturę pojawiały się coraz częściej aż w końcu słowo się rzekło. Na konferencji przed wyścigiem w San Marino 38-letni Loris ze łzami w oczach oznajmił że czas zakończyć karierę.

To będzie więc ostatni sezon popularnego Capirexa w MotoGP i w ogóle w wyścigach motocyklowych. W ciągu 22 lat ścigania Capirossi był 3 razie mistrzem świata (2 razy w 125 - 1990 i 1991 i raz w klasie 250 w 1998), zdobył 29 zwycięstw (7 w MotoGP) i 99 podiów (26 w MotoGP). Łacznie wystartował w 324 wyścigach.

To dla mnie bardzo trudne, ponieważ po 22 sezonach to będzie mój ostatni wyścig we Włoszech, gdyż z końcem sezonu odejdę na emeryturę. To nie była łatwa decyzja, ale myślę że to właściwy moment by powiedzieć stop. Wiele razy wahałem się, z podjęciem decyzji ale myślę, że to jednak właściwy moment. Chcę podziękować wszystkimt tym, którzy mnie wspierali. Zawsze starałem się dać z siebie wszystko i przeżyłem fantastyczne chwile. - powiedział Loris Capirossi.

Capirex dostał owację na stojąco. Wyraził również życzenie żeby koledzy obecni na konferencji (Rossi, Perdosa, Stoner i Spies) pomogli mu zdobyć to setne podium w życiu zanim opuści wyścigi na zawsze. No cóż. Nam pozostaje pogratulować tak wspaniałej kariery i sukcesów i podziękować, że mogliśmy Capirexa na torze.

Zobacz również:
REKLAMA