Casey Stoner wraca do Ducati!

Dwukrotny Mistrz Świata MotoGP - Casey Stoner - wraca do Ducati w roli ambasadora marki i kierowcy testowego.

Casey Stoner wraca do Ducati.

Casey Stoner wygrał Mistrzostwa Świata MotoGP w 2007 roku na Ducati Desmosedici GP (motocyklu, który zdaniem konkurencji zupełnie nie nadawał się do jazdy) i przyczynił się do zdobycia przez Ducati tytułu mistrzowskiego w kategorii producentów. W latach 2007 i 2010 Casey wygrał w sumie 23 wyścigi dla Ducati.

W 2011 r. poszedł w ślady pięciokrotnego mistrza klasy 500 Micka Doohana (idola i rodaka) - dołączył do ekipy Repsol Honda i od razu wywalczył mistrzowski tytuł. W 2012 r. zakończył karierę, ale nadal współpracował z Hondą. Jednak w tym roku relacje z Japończykami zdecydowanie się popsuła (nie pozwolono mu na start z dziką kartą w zastępstwie Daniego Predrosy, potem była przepychanka z Marquezem, a czarę goryczy przelał wypadek w czasie wyścigu endurance na torze Suzuka).

30-letni Australijczyk z Southport (Queensland) jest powszechnie uważany za jednego z najszybszych i najbardziej utalentowanych zawodników w historii. W 2016 roku razem z zespołem Ducati będzie uczestniczył w wybranych testach MotoGP, a także pojawi się na przyszłorocznej edycji World Ducati Week, gdzie dniach 1-3 lipca odbędą się huczne obchody 90-lecia producenta motocykli z Bolonii.

Zobacz również:
REKLAMA