[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Ceny za przejazd autostradą A2 w górę!

Od 2 marca 2020 roku rosną stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin.

Jak tłumaczą zarządcy Autostrady Wielkopolskie, nowy cennik uwzględnia realne koszty utrzymania autostrady wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu rosnącej inflacji. 

 

Ceny w górę!

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 została wprowadzona wczoraj, 2 marca 2020 roku, o godz. 6.00 rano. Nowa stawka za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, wynosi:

22 zł - Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
33 zł - Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
50 zł - Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
77 zł - Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
220 zł - Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Komentując podwyżki biuro Autostrady Wielkopolskiej tłumaczy zmianę stawki opłat dla kategorii 1 (motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach) oraz kategorii 5 (pojazdy nienormatywne) jako pierwszą od dwóch lat zmianę cennika. W przypadku pozostałych kategorii zmiana opłat jest drugą realizowaną w ostatnich sześciu latach. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje niezmieniony.

Z naszego, motocyklowego punktu widzenia oznacza to dokładnie tyle, że przejazd trzema odcinkami autostrady A2 będzie kosztował 66 zł. Sporo?! Ale jeśli wybierzesz się w tym kierunku zabierając motocykl na lawetę, za przejazd 163 km odcinka zapłacisz 99 zł. Dla porównania przejechanie ok. 160 km odcinka autostrady A4 z Wrocławia do Gliwic (konkretnie węzeł Sośnica) kosztuje motocyklistę ... 8,10 zł! Nie dziwi zatem fakt, że większość kierowców wybiera A4, a w razie wypadku tworzą się tu najdłuższe korki w Polsce. 

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Dzieciaki już na niego czekają i mocno wierzą, że w końcu do każdego z nich przyjdzie. Pewnie się zdziwią na widok aż tylu Mikołajów na ulicach miast całej Polski, tym bardziej, że zamiast na saniach będą oni jechać na motocyklach. Nasz rozkład jazdy motomikołajkowych imprez.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij