Charge - film

Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe. Raczkująca technologia pojazdów elektrycznych ledwie zagościła na dobre w samochodach a już możemy podziwiać silniki elektryczne w motocyklach. I to nie byle jakich. 9 czerwca 2009 odbyły się pierwsze oficjalne wyścigi TTX GP na wyspie Man, w których startowały tylko motocykle elektrycze. Zobacz film z przygotowań do tego wydarzenia.

Jedni uważają, że motocykle elektryczne to przyszłość i nowy wymiar motocyklizmu. Inni, że nigdy nie wyprą prawdziwych motocykli bo to tylko bzyki na baterie, a całe to gadanie o ekologii ma się nijak do jazdy motocyklem. Trudno i jednym i drugim odmówić racji. Ja z kolei muszę przyznać, że mimo iż trudno odmówić tym drugim racji to jednak motocykle elektryczne mają w sobie coś... elektryzującego :)

TTX GP to pierwsze tego typu zawody. Możecie o nich przeczytać w najnowszym numerze MOTOCYKLA (2/2010) na stronie 116. Tutaj z kolei możecie obejrzeć krótki trailer filmu dokumentalnego Marka Neala pod tytułem "Charge" poświęconemu elektrycznym motocyklom. Narratorem filmu jest wielki miłośnik motocykli Ewan MCGregor, znany z ról w sadze Gwiezdnych Wojen, czy choćby kultowym Trainspotting. Warto poświęcić chwilę na obejrzenie tego krótkiego trailera, choćby dlatego że może nas nieźle zaskoczyć.

Zobacz również:
REKLAMA